fbpx
yukaricik

Kozmetik ürün etiket tasarımı ve baskısı

Kozmetik Ürün Etiket Tasarımı ve Baskısı

Kozmetik ürün etiket tasarımı ve baskısı

Kozmetik ürün etiket tasarımı; Kozmetik sektörü oldukça geniş ürün gamı ile biliniyor. Kozmetik denince akla ilk gelen ürünler makyaj ürünleri olsa da şampuan, saç bakım ürünleri, saç boyaları, cilt bakım ürünleri ve benzeri nice ürünü kapsadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Her marka farklı ürün seçenekleri sunuyor. Sunulan tüm ürünlerin ortak noktası ise birer etikete sahip olmalarıdır.

Öyle ki alıcılar etiketi olmayan ya da etiketi yeteri kadar kaliteli olmayan ürünleri satın almamayı tercih ediyor. Çünkü alıcılarda kaliteli etiket kaliteli marka anlayışı hâkimdir. Nitekim bu düşünce tam da yerinde bir düşüncedir. Çünkü gerçekten de kaliteli ürünler başarılı firmalar tarafından sunuluyor. Her başarılı ve marka değeri taşıyan firma ise ürünlerine özel etiketler tasarlatıyor ve kullanılıyor.

Sadece ürün etiketi deyip geçmemek gerekiyor. Çünkü ürün etiketleri her ne kadar ürünü yansıtsa da bir noktada marka değerinizi ve kurumsal kimliğinizi de bütünleyen bir parçadır. Bu noktada doğru etiket tasarımı ve baskısı yaptırmak can alıcı ve önemli bir hizmettir. Eğer siz de kozmetik ürün etiket tasarımı ve baskısı hakkında araştırma yaparken içeriğimize denk geldiyseniz artık en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz.

Sizler için kozmetik sektöründe yer alan pek çok ürünün etiket süreçleri, tasarımı ve fiyatları hakkında merak edilenleri kaleme aldık. Etiket tasarımı hizmeti almak istiyorsanız mutlaka bu içeriğimizde yer alan bilgilerden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kozmetik ürün etiket tasarımı nedir?

 Etiket tasarımları grafik tasarım alanının bir koludur. Her markalı ve yasal satış izni olan üründe etiket kullanılmalıdır. Etiketlerin en temel amacı ürünü doğru ve etkili bir şekilde yansıtmaktır. Bunun yanı sıra tüketicinin dikkatini çeken ilk unsurlardan biridir. Etiket tasarımları ne kadar yalın, anlaşılır ve sade olursa ürüne gelen talepler de o kadar yoğun olacaktır.

Kozmetik ürün etiket tasarımı için de sadelik ve yalınlık çok önemlidir. Ürünü alacak tüketiciler etikete baktığı zaman ürünün içeriğine dair her detayı anlaşılır bir şekilde görmeyi hedefler. Genelde etiket okumasından sonra ürünü satın almaya karar verirler. Kısacası etiket tasarım hizmeti alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sırlamak gerekirse de;

  • Etiket tasarımının markanıza hitap etmesi
  • Etiket tasarımının ürün içeriği hakkında bilgi verirken sade ve anlaşılır olması
  • Tüketicinin dikkatini çekerken aynı zamanda çok fazla karmaşık bir tasarıma sahip olmaması
  • Tüketicinin dikkatini ürün odaklı çekmeyi başarması
  • Canlı ne net renkler kullanılması
  • Etiketin baskı kalitesinin iyi olması
  • Ürüne ilişkin en çarpıcı özelliği tek seferde yansıtabilecek profesyonellikte olması

Tüm bu ayrıntılar kaliteli ve profesyonel bir etiket tasarımının temel yansımalarıdır. Bu detaylara dikkat edilerek özveri ile elde edilen etiket tasarımı çalışmaları ürünün markalaşması ve satışlarının artması konusunda büyük anlamda yardımcı olacaktır.

Şampuan etiket tasarımı ve baskısı

Kozmetik ürün etiket tasarımı denildiği zaman akla ilk gelen ürün gamından biri şampuanlar oluyor. Şampuan en sık ihtiyaç duyulan ve satışı kolay olan kozmetik ürünlerden biridir. Satışını kolay hale getiren temel yapıtaşlarından biri ise üründe tercihe dilen etiketlerin kalitesi ve içeriğidir. Bir ürünün etiket tasarımı ne kadar çarpıcı ve göz alıcı olursa akabinde markaya ne kadar doğru yansıtırsa ürünün satış hacmi aynı orantıda büyüme gösterir.

Bu noktada şampuan etiket tasarımı konusunda hizmet alırken profesyonel firmalardan destek almanız marka ve ürünleriniz için oldukça önemlidir. Gerek baskı kalitesi gerekse tasarım kalitesi açısından tam performans sunabilecek alanında uzman reklam ajanslarından bu hizmeti kolaylıkla alabilirsiniz.

 Örneğin şampuan etiket tasarımı için hizmet almayı düşünüyorsanız öncelikle ürüne ilişkin tüm doneleri tasarımcıya iletmeniz gerekiyor. Çünkü şampuanlar da kendi içerisinde özellik detaylarına göre farklılık gösteriyor. Saç dökülmesine özel, boyalı saçlara özel, saç parlaklığını arttıran gibi özellikler sunulan her şampuan için özel etiket tasarımları yapılmalıdır. Ayrıca saç bakım ürünleri arasında yer alan saç kremi, saç spreyi, saç maskesi, saç bakım yağları gibi tüm ürünler için etiket tasarımları yaptırmanız mümkündür.

Cilt bakım ürünleri etiket tasarımı

Yine etiket tasarımı hizmeti alınan bir diğer ürün gamı ise cilt bakım ürünleridir. El kremleri, el ve ayak losyonları, yüz kremleri, tonikler, güneş kremleri ve benzeri tüm kozmetik ürünleri için etiket tasarımları önemlidir. Etiketlere ürünlere özel tasarlanır. Bu nedenle ölçü, boyut, renk ve içeriği de özel ve özgün olmalıdır. Cilt bakım ürünlerinde markayı öne çıkarmak etikette ki temel hedeflerken biriyken asıl hedef ürünün dikkat çekmesini ve satın alınmasını sağlamaktır.

Ürün etiketinde ürünün adı ve içerdiği malzemeler, üretim tarihi, üretim yeri, üretici firması gibi ayrıntılar yer alır. Tüketiciler bu ayrıntıları sade ve anlaşılır bir dille görmeyi tercih eder. Alanında uzman bir grafik tasarımcı etiketinizi tasarlarken bu detayların tümünü göz önünde bulundurarak tasarımı tamamlar. Kozmetik ürün etiket tasarımı çalışmalarındaki ortak temel özellik tüketicinin dikkatini çekmeye yönelik olmasıdır.  Cilt bakım ürünleri kapsamında olan el kremi, ayak kredimi, cilt bakım losyonları, tüm vücut kremleri, erkek traş köpüğü ürünleri ve benzeri geniş ürün gamının tümü için özel etiket tasarımları yapılmaktadır.

Kozmetik ürün etiket tasarımı ve baskı kalitesi

Buraya kadar ürün etiket tasarımlarının detaylarından, sade olması gerektiğinden söz ettik. Ancak etiketlerin kalitesini belirleyen bir diğer temel unsur ise baskı kalitesidir. Genelde tasarım hizmetini aldığınız yer baskı çalışmasını da yapar ya da yaptırır. Baskıların kalitesiz, gölgeli, soluk olması tüm tasarımın kötü ve etkisiz olmasına neden olacaktır. Bu nedenle hizmet alacağınız yerin herhangi bir baskı hatasında bunu telafi edebiliyor olması ve tamamen profesyonel baskı kalitesi sunması gerekiyor.

Kozmetik ürün etiket tasarımı ve baskısı için nereden hizmet alabilirim sorusunun yanıtını vermek gerekirse de profesyonel reklam ajansları diye yanıt vermek mümkündür. Reklart Dijital Reklam ajansı olarak İzmir’de hizmet veriyoruz. Tüm etiket tasarımı ve baskı çalışmaları için gönül rahatlığı ile bizden hizmet alabilirsiniz. Profesyonel grafik tasarım ekibimiz, birinci sınıf boyaların kullanıldığı baskı çalışmalarımız ile benzersiz ürün bazlı etiket tasarımlarımızı inceleyerek karar verebilirsiniz. Kozmetik sektörü de dahil olmak üzere diğer tüm sektörler için etiket tasarımları konusunda etkin ve yetkin hizmet sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Kozmetik ürün etiket tasarımı ve baskısı fiyatları

Kozmetik ürün etiketi tasarımı ve baskısı için en sık araştırılan bir diğer konu ise sunulan fiyat detaylarıdır. Fiyatlar oldukça değişken olduğu için kesin ve net bir rakam vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü her tasarımın kendi özelinde farklı bir çalışması olmakla beraber renk, adet sayısız, baskı kalitesi gibi etmenler de fiyatların değişmesinde etkin rol oynuyor.

Yine de hem cazip fiyatlı hem de akabinde tam profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız ajansımızla iletişime geçebilirsiniz. Almak istediğiniz hizmete ilişkin detayları görüşmek ve fiyat tekliflerini duymak için bizi doğrudan ziyaret etmeyi de tercih edebilirsiniz.

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı