fbpx
yukaricik

Çorap Etiket Çeşitleri Nelerdir

Çorap Etiket Çeşitleri Nelerdir

Çorap Etiket Çeşitleri Nelerdir

Çorap Üretimi ve Kullanımı

Çorap günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden birisi. Sağlık açısından bir zorunluluk olduğu gibi estetik kaygılar da çorap kullanımında etkili olabilmektedir. Çeşitli içerikleri olan kumaşlardan üretilen pek çok çorap türü bulunmaktadır. Sağlıklı olanlar daha çok pamuk içeriği fazla olanlardır. Çoraplar yetişkin erkek çorapları, külotlu çorap, yetişkin bayan çorapları, kız çocuk çorapları, erkek çocuk çorapları, babet çorapları, spor çorapları gibi çeşitli kullanım amaçlarına göre üretilir.

Çorap Etiketleri Neden Kullanılır

Ayak sağlığı için, üşütmemek için veya estetik kaygılarla kullanılan çorapların iplik fabrikasında başlayan hikayesi tekstil fabrikalarında ve atölyelerinde devam etmekte ayaklarımızda son bulmaktadır. Her insan tarafından kullanılmak durumunda olan çorap sektöründe pek çok firma bulunmaktadır. Bu büyük pazarda var olmak ve büyümek isteyen firmalar kaliteli çorap üretiminin yanında pazarlama stratejilerine, televizyon, sosyal medya ve gazete reklamlarına önem vermektedirler. Ülkemizde bulunan çok sayıda çorap üretim tesisinde üretilen çoraplar tüm şehirlerimizde bulunan sayısız mağazada son kullanıcıya ulaşmaktadır. Her ne kadar çeşitli platformlarda yer alan çorap reklamları tüketim algısının yönetilmesi önemli rol üstlense de son kullanıcı ürünü görerek ve dokunarak alır. Bu noktada kumaş kalitesi ve görsel güzelliğin yanında çorap üzerinde yer alan çorap etiketi ürünün tercih edilmesi üzerinde etkili olan parametrelerin başında gelmektedir. Etiketin malzeme kalitesi, dokusu ve kullanılan renkler tüketicinin kafasında ürün konusunda oluşan şemanın olumlu veya olumsuz olmasında etkilidir. Yani kaliteli bir çorap basit bir çorap etiketi kullanılarak tüketiciye sunulduğunda çorabın çekici yönleri maskelenebilmektedir. Çorap etiketi aynı zamanda çorabın markası, modeli ve numarasını da içeren vazgeçilmez bir unsurdur.

Çorap Etiket Çeşitleri

Tüketici algısı üzerinde bu denli etkili olabilen çorap etiketlerinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Çorap üzerine yapıştırılan modellerden çoraba iplikle veya plastik birleştiricilerle tutturulanlara kadar etiket türleri bulunur. Çorabın üzerine sarılan modelleri de bulunur. Bu modellerin daha çok hediyelik çoraplarda tercih edildiği görülür. Ayrıca çorap etiketlerine çorap üreticilerinin taleplerine göre farklı şekiller verilebilmekte, yine tercihe göre farklı doku ve renklerde kartonlar kullanılarak seçenek yelpazesi genişletilebilmektedir. Kullanılacağı alana göre etiketin grafikleri ve renkleri değişir. Örneğin bir erkek çocuk çorabı için spiderman logosu ve mavi tonlarında renkler kullanılırken, bir kız çocuğu çorabında Winks karakterleri ve pembe tonlar tercih edilir. Yetişkin çorap etiketlerinde koyu renk sıklıkla tercih edilir. Spor çoraplarında ise amacına uygun logolar kullanılarak spor amaçlı olduğu yansıtılır. Etiketin ebatları çorap büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Örneğin yetişkin bir erkek çorap etiketi 8 cm genişliğinde olabilirken bir çocuk çorabı etiketi 4-5 cm genişliğinde olabilmektedir. Çorap etiketleri sadece üzerinde çorap ile ilgili bilgileri içermekle kalmaz. Bu etiketlerde çoğu zaman bir askı deliği veya parçası bulunur. Bu kısım çorapların daha kolay tasnif edilmesini, sergilenmesini ve müşterinin ürüne daha kolay ulaşımını sağlar.

Çorap Kutuları ve Kullanım Alanları

Çorap paketlenmesinde kutu kullanımına da sıklıkla rastlanmaktadır. Özellikle hediyelik çorapların paketlenmesinde çorap kutusu kullanıldığı görülmektedir. Çorap kutuları çorap etiketleri gibi çok farklı formlarda, şekillerde, desenlerde ve renklerde olabilmektedir. Fakat çorap kutularının daha dayanıklı kartonlar tercih edilmektedir. Çeşitli renklerde ve özelliklerde çorapların bir arada satılmasında da kutu kullanılabilmektedir. Kutular talebe göre çeşitli boyutlarda olabilmekle birlikte genellikle 5 çoraplık kutuların tercih edildiği görülür. Kutular için pek çok model bulunmaktadır. Bu yüzden kutu seçimi için baskı merkezi ile iletişime geçilmesi ve seçeneklerin görülmesi yerinde olacaktır. Çoğu çorap kutusu modelinde paket içeriğinin görülmesini sağlayan bir pencere bulunur. Bu pencere bölümü plastik şeffaf malzemeden oluşur. Çorapların kutulara koyularak satılması muhafazasını ve zarar görmeden tüketiciye ulaşmasını sağlar. Elbette maliyet artar fakat çorap kutuları tozdan ve diğer dış etkenlerden ürününüzü muhafaza etmenizi, hedef kitlenize kaliteli hizmet vermenizi sağlar, prestijinizi arttırır.

Çorap Etiketi ve Çorap Kartonu Üretimi

Çorap etiketi ve çorap kartonu matbaa ve baskı merkezlerinde bilgisayar ortamında tasarlanan grafiklerin etiket üzerine yüksek kalitede basılmasıyla üretilir. İlk başta büyük ebatlı kartonlara çoklu olarak basım gerçekleştirilir. Etiket ve kartonlara şirket logosu basımı özellikle tavsiye edilmekte, şirketin bilinirliğini ve tanınırlığını arttırmaktadır. Arka fon, logo, tür ve numara basımı gerçekleştirildikten sonra son aşama kalır. Bu aşamada basım sonrası kesme ve delme gibi işlemler yapılarak çoraba etiket montajı yapılır. Karton kutular ise grafiklendirme ve baskı aşamalarından sonra basım merkezinde katlama çizgilerinden işaretlenerek çorap üreticisi firmaya teslim edilecek duruma getirilir. Hazırlanan çorap etiketi ve kartonu balyaları özenli bir şekilde paketlenerek çorap üreticisine gönderilir. Tüm aşamalarında modern araç gereç, yöntem ve teknikler kullanılan bu sürecin sonucunda kusursuz ve kaliteli bir hizmet almış olur, son kullanıcının mağaza standlarında ürünlerinizi daha kolay fark etmesini sağlarsınız.

Marka bilinirliği, nitelikli hizmet, müşteri memnuniyeti, estetik kaygı gibi beklentisi olan çorap üreticilerinin firmamız kanalıyla bu olanağa erişebileceklerini belirterek konuyu kapatmak isteriz. Reklart beklentilerinizi sonuna kadar karşılayacak deneyimli personeli ile hayallerinizi gerçekleştirmeye hazır. İletişim kanallarından taleplerinizi bekliyoruz.

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı