Logo Tasarımı

LOGO TASARIMI
LOGO TASARIMI

Logo Tasarımı

Yapılan işin, firmanın ya da bir kurumun kısaca kimliğini yansıtan logo tasarımı profesyonel bir şekilde yapıldığı takdirde, marka gücüne de önemli ölçüde etki etmektedir. İşletmeleri birbirinden ayıran en önemli özelliklerden birisi olmasının yanında, firmaların kurumsal kimliklerini yansıtan logo tasarımları ne derece etkili olursa, firmanın marka gücüne olan katkısı da o derecede yüksek olacaktır.

Tasarım çalışmasında firmanın kimliğini yansıtacak betimlemeler kullanılması, çizgilere profesyonel dokunuşlar yapmak, bir tasarımcının tüm detaylarıyla düşünmesi gereken konuların başında gelmektedir. Her ne kadar küçük bir boyutta hazırlanıp her alanda kullanılabilir olsa da, o küçük boyutun içerisine firmanın kimliğinin sığdırılması hiç şüphesiz ki profesyonellik isteyen bir iştir.

Reklart İzmir reklamcılık olarak, tüm detaylarına profesyonellikle inilmiş logo tasarımı çalışmalarıyla, firmanızın marka gücünü artırmak için gerekli olan çalışmayı kurumsal anlamda logonuza işliyoruz.

Logo Tasarımı ve Kurumsal Firmalar İçin Önemi

Yukarıda da biraz değindiğimiz üzere, logo bir firmayı diğer firmalardan ayırt eden, marka ayrımı yapmak için kullanılan ve aynı zamanda en küçük alanlarda dahi reklamının yapılmasına olanak tanıyan özelliklerde olmalıdır.

Bunları bir bütün olarak düşündüğümüzde, önemi tartışılmaz ölçüde büyüktür. Kurumsal kimlik tasarımının, en temel noktası olan logo çalışmaları, firmanın bilinirliğine büyük katkılar sunmaktadır. Logonun kurumsal firmalar için önemi hakkında biraz daha detaya inecek olursak, şunları söyleyebiliriz.

Markanızın Ayırt Edilmesini Sağlar

Markanızın ve ürünlerinizin, diğer markalardan net bir şekilde ayırt edilmesini sağlar. Bu nedenle markanızın daha iyi yerlere gelmesi için gösterilecek hassasiyet, çok daha fazla olmak zorundadır. İyi ya da vasat bir hizmet verme arasındaki en önemli fark, logodur.

Zira logo kullanan firmaların, kurumsal kimlik çatısı altında vermiş olduğu hizmet ya da pazarladığı ürünlere olan güvenini, logo kullanarak göstermektedir. Ki bu anlamda baktığımızda, tüketicinin yaklaşımı logo kullanan firmalara karşı çok daha olumlu olmaktadır. Firmanın basit bir kimliği gibi düşünürsek, tüketici tercihini dolayısıyla kimliğini gizlemeyen firmalardan yana kullanacaktır.

Marka Bilinirliğini Artırır

İster yeni markalaşma yolunda çalışmalar yapan bir firma, isterseniz hazırda marka olmuş bir firma olun hiç fark etmeksizin, kullanacağınız logo marka bilinirliğinin artması konusunda önemli pay sahibidir. Ayrıca var olan markanızın marka gücünün artmasına etki eden temel faktörlerden birisi de, yine logonuzdur. Bu nedenle markasına değer veren her firmanın ya da kurumun, mutlaka profesyonel bir şekilde hazırlanmış, kimliğine vurgu yapan bir logosunun bulunması markalaşma sürecinde esas olan unsurların başında gelmektedir.

Tüketicinin Markanıza Olan Güveni Artar

Logo tasarımı profesyonel bir şekilde yapılması halinde, tüketicinin markanıza olan güvenini artıracak etkiye sahiptir. İnsanlara firmanızın bir kimliği olarak sunabileceğiniz gibi, yaptığınız işlere olan güveninde bir göstergesi olması sebebiyle sizin kendi yaptığınız işe güvenmeniz, insanlarında güvenmesini sağlayacaktır. Kısacası ürün ve hizmetin kalitesini kanıtlayacak bir çalışma olarak algılanması sebebiyle, tüketici markanızla olan etkileşimini artırmaya başlayacaktır.

Akılda Kalırsınız

Logoların kurumsal firmalar için önemlerinden birisi de, firmanın akılda kalmasına yardımcı olmasıdır. Şuan bile basit bir örnekle marka olmuş birçok firmanın logosunu hiçbir yere bakmadan hatırlıyor olmanız, bunun bir kanıtıdır.

Neler Yapıyoruz?

Reklart İzmir grafik tasarım ve İzmir reklamcılık firması olarak, özgün logo tasarımları konusunda oldukça iddialıyız. Sizin logonuz için istediğiniz detayları belirtmeniz halinde, istekleriniz üzerinden en iyisini tasarlayarak marka gücünüze değer katacak logo tasarımınızı yaparak, sizlerin beğenisine sunuyoruz. Çeşitli örneklendirmelerle sunduğumuz tasarımlar üzerinde yapılmasını istediğiniz değişiklikleri de yaparak, nihai kararı vermeniz halinde tasarımınızı sonlandırarak vektörel çizimlerle ve talep etmeniz halinde farklı renk seçenekleriyle logoyu size teslim ediyoruz.

Ayrıca sosyal medya sitelerindeki görsellerin üzerinde de rahat kullanabileceğiniz şekilde tasarladığımız farklı özellik ve boyuttaki logoları da, çalışmamızın yanında sizlere göndermekteyiz. Reklart İzmir ajans olarak, profesyonel kalitede hizmet verdiğimiz memnun müşteri referanslarımız arasında sizleri de görmekten, büyük mutluluk ve onur duyarız.

[wdi_feed id=”2″]

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı