Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımı
Kurumsal Kimlik Tasarımı

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Kurumsal kimlik, bir firmanın veya markanın kendini piyasaya yansıtabilmesi için hazırlanan materyaldir. Kurumunuzun ilerleme kaydetmesi adına hazırlanan bu kimlikler için firmalardan hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Kurumsal kimlik tasarımı hizmetini tüm aşamaları ile kusursuzca sağlayan firma olarak biz bu işte sizlere sonuna kadar destek oluyoruz.

Bir firmanın piyasada akılda daha kalıcı bir hâle gelebilmesi için reklam materyallerine ihtiyaç vardır. Firmanın müşteriler tarafından detaylı bir şekilde tanıması için hazırlanan bu kimliklerin tasarımını biz, doğru yöntemler ile profesyonelce yapmaktayız. Kurumsal kimlik tasarımı ve basımı konusunda güvenilir hizmet sunan  firmamızla iletişime geçip, bilgi alabilirsiniz.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  • Firmanızı Tanıtmalı

Kurumsal kimlik, firmanızın piyasada daha ön plana çıkmasını sağlamakta ve müşteri kitlenizi artırmaktadır. Bu nedenle kurumsal kimlik tasarımı, son derece detaylı ve profesyonel bir şekilde hazırlanmalıdır. Renkleri, görselleri, logoları ve yazıları ile tamamen markanızı yansıtması gereken kurumsal kimlik için en doğru hizmeti veren firma olarak sizleri sonuna kadar memnun ediyoruz.

Piyasada en güvenilir ve memnun edici kurumsal kimlik tasarımı hizmetini sunan firma olarak bu işte siz müşterilerimizin isteklerini ön planda tutmaktayız. Kurumsal kimlik tasarımında sizin düşüncelerinizi de değerlendirdikten sonra firmanızın en iyi şekilde yansıtacak materyalleri hazırlamaktayız. Firmamızla irtibata geçerek kurumsal kimlik tasarımı için hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Çalışması örneği

Kurumsal Kimlik Çalışması örneği

  • Kurumsal Kimlikteki Tasarımlar Önemlidir

Kurumsal kimlik tasarımında önemli olan yazıların ve görsellerin firma ile bütüncül olmasıdır. Pazarlama açısından oldukça önemli olan bu detay ile kusursuz bir kurumsal kimlik hazırlanmalıdır.  Müşterinin firmanızı daha iyi tanıyabilmesi için hazırlanan kurumsal kimliklerin tasarımında sizlere güvenilir kalitede hizmet sunmaktayız.

Kurumsal kimlikte yer alan tüm yazılar, görseller ve logoların müşterinin anlayabileceği boyutta olmalıdır. Görseller ve ilgi çekici logo tasarımı ile hazırlanmış kurumsal kimlik tasarımı ile sizde firmanızın piyasada daha üst seviyeye gelmesini sağlayabilirsiniz. Piyasada en kaliteli hizmeti veren firma olarak bu  işi aşamalı bir şekilde profesyonelce sağlamakta ve kurumunuzu en iyi şekilde yansıtacak kurumsal kimlik tasarımı yapmaktayız.

  • Kurumsal Kimliğiniz Özel Bir Tasarımda Olmalıdır!

Markanızın veya kurumunuzun adının kalıcılığı ve müşteriler tarafından daha iyi tanınması için bazı materyallere gerek duyulur. Kurumsal kimlik tasarımı de bu materyallerdendir ve tasarımı ilgi çekici olmalıdır. Firmanızın özetle tanınması ve müşteri kitlesinin artması için tasarlanan kurumsal kimlik tasarımı hizmetini biz en doğru yöntemler ile sağlıyoruz.

Firmanızın tanıtım rehberi olan kurumsal kimlik, yazıları ve resimleri ile eşdeğer olmalıdır. Özgün tasarımda kurumsal kimlik hizmetlerini sunan firma olarak biz, markanızın veya kurumunuzun tanıtımı için yapılan bu materyalleri kusursuzca hazırlamaktayız. Bu kimlikler, tamamen markanıza özgü bir şekilde tasarlanmakta ve logosu eşsiz olarak basılmaktadır. Firmamızla iletişime geçerek kurumsal kimlik tasarımı hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Lojistik firması Kurumsal kimlik çalışması

Lojistik firması Kurumsal kimlik çalışması

Kurumsal Kimlik Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

Markanızla İlgili bilgi toplama

Marka ve kurum tanıtımlarında hazırlanan kurumsal kimlikler, özenli bir şekilde tasarlanmalı ve etkileyici olmalıdır. Müşterilerinizin markanızı daha iyi bir şekilde tanıyabilmesi için tasarlanan kurumsal kimlik hizmetlerini firmalar sağlamaktadır. Bu hizmeti veren firmalardan biri olarak güvenilirlik kalitesi ile kurumsal kimlik tasarımını yapmakta ve siz müşterilerimizi bu konuda memnun etmekteyiz.

Kurumsal kimlik tasarımı hizmetlerinde ilk aşamada markanızla ilgili tüm bilgiler ele alınmakta ve değerlendirmekteyiz. Markanıza ait önceden hazırlanmış olan materyalleri de inceledikten sonra yazı ve görsel aşamasına geçmekteyiz. En kaliteli ve güvenilir hizmeti sunan firmamızla iletişime geçerek kurumsal kimlik tasarımı işlerimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yazı Biçimi

Kurumsal kimlik tasarımı hizmetlerimizde ilk aşamanın ardından yazı stilini belirlemekte ve baskı işlemlerine geçmekteyiz. Markanızı yansıtacak ve müşteri tarafından ilgi çekecek yönde yazıların tasarımı yapıldıktan sonra renkleri ve büyüklükleri de ayarlanmaktadır. Müşterinin anlayabileceği büyüklükte yazı stilleri oluşturulduktan sonra uygun renklerde görsel seçimleri yapılmaktadır.

Görseller

Firmanızın piyasada müşteriler tarafından daha iyi tanınması için tasarlanan kurumsal kimlik işlemlerinde ikinci aşamada görsellerin seçimi yapılmaktadır. Görsellerin tercihinde ise siz müşterilerimizin de düşüncelerini almakta ve o şekilde tasarımı yapmaktayız. İsteğinize göre fotoğraf satın almakta veya özel resim çekimleri yapmaktayız.

Eşsiz Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımında tüm aşamaları özenli bir şekilde tamamlamakta ve bu konuda sizleri her daim memnun etmekteyiz. İşinde ehli bir firma olarak kurumsal kimlik tasarımı hizmetlerimizin yazı ve görsel seçimi aşamalarında önem verdiğimiz nokta, özgünlüktür. Kurumsal kimliğinizin yazı ve resimleri markanızı tanıtacak nitelikte tasarlanmakta ve eşsiz olarak hazırlanmaktadır.

Dizayn

Kurumunuzun müşterileriniz tarafından tanınması için hazırlanan materyallerden olan kurumsal kimliklerin tasarımının son aşamasında dizaynlar belirlenmektedir. Yazı stili ve görsel seçiminin ardından dizaynları da tamamlamakta ve kurumsal kimliğinizi hazırlamaktayız. Bu aşamada görsellerin ve yazıların boyutları da net bir şekilde belirlenmekte ve baskı yapılmaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı hizmetini sağlayan firmamızla iletişim numarası aracılığıyla irtibata geçerek isteklerinizi belirtebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal firmaların ya da kuruluşların ciddi anlamda marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemeleri, birçok farklı etkene bağlıdır. Bu etkenlerin başında ise, profesyonel bir şekilde hazırlanmış kurumsal kimlik tasarımı gelmektedir. Kurumsal yapının vizyonunu yansıtacak özelliği kadar, reklamının da doğal yollarla yapılmasını sağlayacak kurumsal kimlik tasarımları, firma ya da kuruluşunuzu bir adım daha öne taşıyacaktır.

Kurumsal kimlik tasarımı kapsamında neler yapılmalı ve faydaları gibi konuları, aşağıdan bulabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Şirket genelinde kullanılan tüm unsurların, görsel iletişim çeşitliliğiyle müşterilerinize ve müşteri olma potansiyeli olan kişiler başta olmak üzere toplum geneline çeşitli görsel yollarla yansıtılmasını sağlayan çalışmalar bütünüdür diyebiliriz.

Bu tasarımın en temel etkeni logo olsa da, diğer görsel tasarımlarda bu çalışmaların içerisine girmektedir. Bir başka ifadeyle faturalar, gelen giden evraklar, kartvizitler gibi çok kapsamlı çalışmalar yine bu tasarımın bir parçasıdır. Logo ve kurumsal kimliğinizi simgeleyen yazı fontları ve renkler, tasarımın temelini oluşturmaktadır.

Kurumsal kimlik baskısı

Kurumsal kimlik tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımının Temel Unsurları

Logo Çalışması

Tasarım tam anlamıyla, tüm detayları içermelidir. Tüm kampanyalarda kullanılacak en temel faktörün logo olduğunu düşündüğümüzde, her şeyden önce logo faktörü etkileyici bir şekilde tasarlanmalı ve aynı zamanda kullanım alanları için en verimli olacak şekilde dizayn edilmelidir. Logonuzun renkleri ve kullanılması düşünülüyorsa firma isminin profesyonel bir şekilde tasarlanması, marka olma yolunda ya da markanızı güçlendirmek adına oldukça önemlidir. Logo faktöründen sonra, logonun kullanılacağı temel alanlar, aşağıda yer almaktadır.

Kurumsal Kırtasiye Ürünleri

Bahsi geçen tasarımın, farklı birçok etkenden oluştuğundan bahsetmiştik. Bunlardan biriside, kurumsal kırtasiye ürünleridir. Şirket ya da kurum bünyesinde kullanılan kırtasiye ürünleri üzerinde logonun bulunması ve kırtasiye görselinin kurumsal yapınızı net bir şekilde yansıtılması, çalışmalar için önemli bir etkendir.

Örneğin kurum ya da şirket bünyesinde kullanılacak tebrik ve davetiye kartları, dosyalar, Fax formları ve dönkartlar gibi çeşitli kırtasiye ürünleri, kimliğinizi net bir şekilde yansıtacak niteliklere sahip olmalıdır. Bu sayede zaten hazırda kullanmakta olduğunuz kırtasiye ürünlerinin, aynı zamanda sizin reklamınızı ve kurumsal kimliğinizi yansıtıcı olması, doğal yollarla ücretsiz bir reklam alanı sunduğu gibi aynı zamanda profesyonel bir izlenim bırakması açısından da faydalıdır. İzmir matbaa ve reklamcılık konusunda deneyimli olan firmamız, size marka olma yolunda değer katacak tasarımlarla, bu konuda maksimum verim alabilmeniz için gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır.

Resmi Evraklar

Kurumsal kimlik tasarımı profesyonelce hazırlanmış şirket ve kurumlar, resmi evraklarında bu tasarımı kullanılarak yine marka bilinirliğini ve gücünü etkin bir şekilde artırabilmektedir. Sevk irsaliyesi, faturalar, gider pusulaları, teklif ve sipariş formları, iş takip fişi, tahsilat ve tediye makbuzu gibi tüm resmi evraklarda tasarlanan logonun kullanımı, bir profesyonellik ve markalaşma göstergesidir.

Medya ve Görsel Yazılı Tanıtımlar

Hali hazırda var olan kimlik tasarımıyla birlikte ya da bunun dışında, medya ve görsel yazılı tanıtım araçları için ayrı bir çalışma yapılabilmektedir. İletişimin ve reklamcılığın en güçlü olduğu alanlar olan görsel ve yazılı medyada yer alan tanıtım ve reklam filmleri, gazete, dergi ilan ve reklamları bu kapsama girmektedir.

İnternet Tanıtımları

Web sitesi kurulumu ve e-posta imza tasarımları gibi farklı birçok alanı kapsamaktadır. Sosyal medya hesaplarının tasarlanması da bunlardan birisidir. Sosyal medya hesaplarında kullanılacak kurumsal görsel içeriklerin, kurumsal kimlik tasarımlarının üzerine kurgulanması oldukça önemlidir.

Tekstil Ürünleri ve Ambalaj Tasarımları

Kurumsal firmaların en fazla kullanmış oldukları ürünler olan tekstil ürünleri ve ambalajlar, kurumsal kimliğin hızlı bir şekilde tamamlanması ve dolayısıyla marka olma yolundaki en önemli faktörlerden birisidir. Ki günümüzde ciddi anlamda markalaşmayı başarmış ve hatta yeni ve kısa sürede marka olmuş firmalara baktığımızda, bilinirliklerinin önemli bir kısmını bu ürünlerde kullanılan kurumsal kimlik tasarımlarına borçlu olduklarını görebiliriz.

Şirket bünyesinde kullanılan çanta, koli, kutu, kağıt ve naylon poşetler gibi ambalajlama ve paketleme ürünlerinin şirketin kimlik tasarımını içermesi ya da benzer çalışmaların yapılması, hızla markalaşmanızı sağlayacaktır. Bunların yanında iş tulumu, tişört, önlük veya şapka gibi tekstil ürünleri de, yine aynı önemle değerlendirilmesi gereken ürünlerden birisidir.

Diğer Alanlar

Kurumsal kimlik tasarımı için kullanılması gereken diğer alanlara da kısaca değinecek olursak, ofset baskı ve reklam alanları yani adisyon fişi, rezervasyon kartı, menü tasarımı, katalog tasarımı, el ilanları, teşekkür tebrik ve onur belgeleri, stickerlar gibi ürünler, kurumsal kimliğinizi yansıtabileceğiniz alanlardır.

Bunun yanında saat, anahtarlık, peçete, ajanda, takvim ve kalemler gibi farklı birçok promosyon ürünü de, bu kapmamda etkin olarak kullanılabilecek promosyon ürünleridir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Faydaları

Kurumsal kimlik tasarımının doğru ve profesyonel bir şekilde yapılması halinde, şirketinize sunacağı katkılar tartışılmaz derecede büyüktür. Faydalarından bazılarına bakacak olursak, şunları diyebiliriz.

  • Yeni marka olma yolunda olan kurum ve firmaların, markalaşma sürecini hızlandırır.
  • Kullanılacak ürünlerin büyük çoğunluğu zaten firma için zaruri ihtiyaç olması sebebiyle, reklamınız için ücret ödememiş olursunuz.
  • İnsanların gözünde profesyonellik izlenimi bırakacağı gibi, firmanıza olan güvenilirlik artacaktır.

Uzun yıllar boyunca İzmir reklamcılık alanında İzmir web tasarım, İzmir matbaa ve İzmir sosyal medya gibi pek çok alanda hizmet veren firmamız, üst düzey müşteri memnuniyeti referansına sahip nadir firmalar arasında yer almaktadır.

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı