fbpx
yukaricik

Şeffaf Etiket Baskısı

şeffaf etiket tasarımı ve baskısı

Şeffaf Etiket Nedir?

Şeffaf etiket, plastik bazlı üretilen etiket gruplar arasında yer almakta olup; PP ya da PE malzemelerinden üretilirler. İsmi üzerinde etiketin yüzey kısmı şeffaf olduğu için altta yer alan yüzeyin görünür olması için seçilirler. Neme, ışığa, ısıya kısacası dışarıdan gelebilecek her türlü deformasyona karşı dayanıklıdırlar.

Şeffaf etiket, PVC özelliği vardır. Bu özellik sayesinde çift taraflı baskı yöntemi uygulamasıyla vitrin gibi cam yüzeyler için de şık bir alternatiftir.

Şeffaf etiketlerin birçok firma, marka, ya da kişi tarafından tercih edilme sebepleri arasında şeffaf etiketlerin rahat ve kaliteli bir şekilde kullanılabilmesi yer alır. Ek olarak marka imajı için de şeffaf etiket iyi birer alternatiftir.

Şeffaf Etiket Baskı Süreci

Şeffaf etiketlerin kullanımı kolay, dışardan görünümü zarif, etkisi çok olsa da şeffaf etiket baskı süreci diğer etiket süreçlerinden ayrılır. Çünkü şeffaf etiket baskı sürecinde kaliteli bir sonuç elde edebilmek için alanında uzman baskı firmasıyla çalışılmalıdır. Aksi takdirde etiketin marka imajına katkısı olmadığı gibi negatif bir etkisi de olacaktır.

şeffaf etiket baskısı

Şeffaf etiket baskı süreci öncesinde firma ya da kişilerin tasarımına karar vermesi, şeffaf etiketi nerede ve hangi amaçla kullanacağını paylaşması gerekir. Buna göre destek alınan firma, mükemmel etiket çözümü için en doğru yönlendirmeyi de yapar.

Her sektörde olduğu gibi baskı sektöründe de daha uygun fiyatlar verebilmek için Çin malı malzemeler kullanan üreticiler vardır. Çin malı malzeme kısa vadede uygun gibi gözükse de uzun vadede yarardan çok zarar getirir. Şeffaf etiketler kalitesiz olacağı için baskısı da dayanıklılığı da buna göre olur.  Tam da bu nedenle şeffaf etiket baskı fiyat araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta kalite ve fiyat dengesini tutturmaktır. Seçimin kalite ve fiyata göre değil de sadece fiyata göre yapıldığı durumlarda hem imaj hem de bütçeni olumsuz etkilenmesi kaçınılmazdır.

şeffaf ürün etiketi
Şeffaf Ürün etiketi

Şeffaf Etiketin Kullanım Alanları

Şeffaf etiketlerin belirli bir kullanım alanı yoktur. Şeffaf etiketler ihtiyaç duyulan alana, ebatlara ve sayıya göre kolay ve hızlı bir şekilde üretilmektedir.

Şeffaf etiketin kullanım kolaylıklarından biri de kaliteli bir şekilde basıldığında, müşterinin her türlü ihtiyacını şık bir şekilde çözer.

Şeffaf etiketler her sektörde aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse şişelerin üzerinde kullanıldığı gibi markalama ihtiyacı duyulan her nesnenin üzerinde de kullanılabilir. Ek olarak şeffaf etiket fiyatları, diğer etiket çeşitlerine göre de daha ekonomiktir.

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı