fbpx
yukaricik

Şişe Ambalajı & Kutusu & Kabı vs. Tasarımı ve Baskısı

çay ambalajı

Tıpkı katı materyalden oluşan ürünlerde olduğu gibi sıvı ürünlerde de ambalaj tasarımı oldukça önem taşımaktadır. Hemen hemen bütün ticari alanlarda ve sektörlerde rekabet giderek artarken, şişe ürünlerle satışa sunulan materyallerin kaplarında da etkili tasarım anlayışı dikkat çekmektedir. Şirketlerin ürünlerinde tanıtım ve pazarlama işlemlerini kolaylaştırılan dış örtü olarak adlandırılan ambalaj için en kaliteli çözümler deneyimli tasarımcı ekibimizle sizlere sunulmaktadır. Ürünleri dış etkilerden koruyan, bir arada tutarak taşıma ve depolama avantajı sağlayan şişe kutusu tasarımı işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle zeytinyağı gibi gıda ürünlerinin şişesinde etkili bir tasarım anlayışı uygulayabilmek için son teknoloji ekipman ve makinelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Matbaa ve baskı sektöründe uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan ekibimiz, tüm deneyimlerini siz değerli müşterilerimiz için başarılı bir şekilde ortaya koymaktadır. Gıda ürünlerinin ve hızlı tüketim mallarının satışında büyük bir paya sahip olan kaliteli ve ilgi çekici tasarsıma sahip şişe ambalajı baskısı için siz de ekibimize başvurabilirsiniz. Markanızın ön plana çıktığı tüm kaliteli ambalaj tasarımlarında en yaratıcı çözümler ekibimizde bulunmaktadır.

Şişe Ambalaj Tasarımı

Örneğin bir zeytinyağı şişesi üzerinde onu saran ve ikincil bir paket olarak tanımlanan ambalajın kaliteli olması çok önemlidir. Tüketicilerin satın alma davranışını etkileyen bu ambalajlar aynı zamanda markanın da üretim kalitesini gösteren bir detay olarak benimsenmektedir. Dolayısıyla tüketiciler ambalajı güzel gözüken, kaliteli ve dikkat çekici tasarımları tercih ederek paralarını bu ürünler için harcamaktadır. İster şişe olsun isterseniz de farklı kaplarda yapılan üretimlerde en kaliteli ambalaj tasarımı için deneyimli çalışanlara ihtiyaç duyarsınız. Bu noktada cam şişe ambalajı veya kabı tasarımında en orijinal çözümleri ekibimiz sayesinde gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Ambalaj ürünün içeriğini korumasının yanı sıra ürünün doğal özellikleri ile birebir uyumlu olması gereken bir paketleme şeklidir. Gıda sektöründe üretilen sıvı ürünün daha kolay ve sıkıntısız bir şekilde taşınmasına yardımcı olan şişe ambalajlar için yapılması gerekenler oldukça basittir. Birinci sınıf kalitedeki malzemeler kullanılarak, son teknoloji baskılama makineleri ile istenilen şişe ambalaj tasarımı gerçeğe dönüştürülebilmektedir. Şişe ambalaj etiketleme işlemi de paketleme uygulamalarının bir parçasıdır. Etiketleme işlemlerinde paketin üzerinde bulunan yazılı bilgiler basılmaktadır. Bu uygulamalarının tümünde son teknoloji dijital baskı makineleri kullanan ekibimiz istenen sonuçlara en uygun fiyatlarla imza atmaktadır.

Kaliteli Şişe Ambalajı Baskı Modelleri

Bir ürünün ambalajı, o ürünün içeriğinin korunmasında, dayanıklılığının artmasında ve kolay taşınmasında etkili olmaktadır. Ayrıca o ürünün görsel açıdan tüketicinin dikkatini çekip satın alınabilmesi için de ambalaj baskısı önem taşımaktadır. Bu sebeple sıvı malzemelerin konulduğu çeşitli premium cam şişe ürünlerinde kaliteli şişe ambalajı yaparken, sadece işlevsellik değil aynı zaman da dikkat çekici yaratıcı çözümler de önem taşımaktadır. Bu sebeple özellikle firmalar arası rekabetin giderek arttığı günümüzde pek çok ürünün pazarlama aşamasında büyük önem taşıyan cam şişelerin de kaliteli biçimde baskılanıp ambalaj altına alınması gerekmektedir.

Günümüzde pazarlama uzmanlarının tavsiye ettiği şekilde kaliteli, işlevsel, ilgi çekici ve yaratıcı ambalaj tasarımlarına ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Sektör fark etmeksizin üretilen sıvı gıda ürünlerinin piyasaya sunuş tarzları her geçen gün birbirine benzemektedir. Aynı ve benzer şişelerde satışa sunulan ürünler arasında farkı ortaya çıkaran ve tüketicinin satın alma kararını etkileyen yegane unsur şişe tasarımı ve baskısı olmaktadır. Bu sayede firmalar daha fazla satış yaparak sektörde rakiplerinden bir adım öne çıkabilmenin avantajını yaşamaktadır. Alanında uzman ve deneyimli kadroya sahip ekibimizden profesyonel destek alarak ticari alanda piyasaya sürdüğünüz ürünlerin kaliteli bir şekilde ambalajlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Şişe ambalaj tasarımı ve baskısı

Premium Sınıf Ambalaj Tasarımı

İhtiyaca göre ambalaj sanayisinde çok farklı malzemeler kullanılmaktadır. Ancak premium sınıf ambalaj tasarımı denilince akla ilk gelen ambalaj materyalleri kağıt ve karton üzerine yapılan son teknoloji dijital baskılardır. Genellikle zeytinyağı gibi cam şişeler üzerine yapılan bu baskılama işlemlerinde teknolojinin sağlamış olduğu imkanlardan sonuna kadar yararlanmak gerekmektedir. Maliyet ve görsel tasarım açısından en doğru seçeneklere ulaşabileceğiniz profesyonel ve kurumsal hizmetler deneyimli ekibimiz tarafından siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Bütçenizi yormadan en kaliteli ürünlerinizin ambalaj tasarımlarını da müşterilerinizin ilgisini çekip satışlarınızı arttıracak şekilde gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Bir tüketicinin ürünün kalitesi hakkında bilgi sahibi olması satın alma davranışını etkileyen faktörler arasında gösterilmektedir. Ancak tüketicinin ürünün kalitesini öğrenmesi sadece ürünü satın alıp içine veya işlevsel özelliklerine bakması ile gerçekleşmemektedir. Tüketicinin dışarıdan ilk baktığı unsur olan ambalaj tasarımı da dikkat edilen kalite kontrol kriterlerinden biridir. Nitekim müşteriler kutuları veya ambalajları tek tek açıp ürünleri test etme olanağına sahip olmadığı için ambalaj baskısı ve modeli dikkat çekici olmaktadır. Şişe ambalaj baskısı en kaliteli olan ürünler, sektörde veya bir market rafında rakip ürünlere göre daha çok ilgi çekeceği için satın alınma ihtimali de bir o kadar artış göstermektedir.

Kullanışlı ve Kaliteli Şişe Ambalajı Nasıl Olmalıdır?

ISO 9001 kalite standartlarına uygun materyal kullanılarak üretilen şişe ambalajının kaliteli olduğunu söylemek mümkündür. Bu sayede şişelerin kullanım özelliklerinin yanı sıra görsel açıdan da ilgi çekici bir hale gelmesine yardımcı olunmaktadır. Ambalajın kalın veya kaliteli malzemeden üretilmesine çok dikkat edilmelidir. Ayrıca bu ambalajlar üzerine baskı sonrası efekt baskılar da uygulandığında yaratıcılık seviyesi daha üst noktalara ulaşabilmektedir. Örneğin bazı premium şişeli ürünlerde kaliteli karton baskı üzerine varak yaldız, kabartma lak, lokal lak veya simli lak gibi ekstra baskı örnekleri uygulanabilmektedir.

Bu şekilde binlerce farklı renk ve binlerce farklı desen kullanılarak imal edilen kaliteli ambalajlar, ürünlerin satın alma sayılarını ve istatistiklerini de arttırmaktadır. Dolayısıyla sektörde rakiplerinin geride bırakmak ve daha fazla ürün satmak isteyen markaların mutlaka ambalaj baskı tasarımı alanında deneyimli olan kişilerle çalışması gerekmektedir. Matbaa alanında uzun yıllar boyunca kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamız işte bu yüzden yoğun talep görmeye devam etmektedir. En sevilen marka ve modeldeki ürünlerin ambalajında imzası bulunan tecrübeli ekibimiz size çok daha kaliteli hizmet sunabilmek için aktif olarak mesleki çalışmalarına ve hizmetlerine devam etmektedir.

Ambalaj Tasarım ve Baskı Uygulamaları

Şişeli ürünlerin daha kolay ve güvenli taşınması için karton kutu içeren ambalajlar ile paketlendiği bilinmektedir. Tekel ürünleri veya gıda ürünü olması fark etmeksizin şişelerin depolanma sürecinde de kaliteli sonuçlara ulaşabilmek adına karton kutu modelleri tercih edilmektedir. Bu modellerde yüksek fayda sağlayan işlevsel özellikleri müşterilerimiz tarafından yoğun ilgi görmektedir. Tamamen geri dönüştürülebilir doğal materyallerden üretilen karton kutular sayesinde çok daha kaliteli bir tasarım anlayışını ortaya koymak da mümkün olmaktadır.

Birinci sınıf kalitedeki renkli ve desenli karton kutuları kullanan ekibimiz, müşterilerimizin taleplerine en uygun ambalaj baskılama işlemlerinde titizlikle hizmet vermektedir. Profesyonel kalitede baskı işlemleri için ekibimiz son teknoloji donanıma sahip dijital baskı makineleri kullanmaktadır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri iletişim numarasını kullanarak öğrenebilirsiniz.

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı