fbpx
yukaricik

Doğal (Organik) Ürünler Kutu Etiketi & Ambalajı Tasarımı ve Baskısı

Ürün etiketleri
Organik etiket, Doğal Ürünler Etiketleri, Zeytinyağı etiketi, Reçel Etiketi, Bal Etiketi

Doğal (Organik) Ürün etiketi

Doğal ürünler günümüzde çok daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Doğal ürün üreticileri ürettikleri ürünlerine Logo, İsim, Resim vb etiketler yapıştırmaktadır, Fakat bunu biraz daha profesyonelliğe taşımak istedikleri zaman, bu aşamada profesyonel ürün etiketlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Reklart sizler için doğal (organik) ürünlerinize etiket tasarımı ve baskısı yapmaktadır. Detaylar için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir.. (Firmamızın ücretsiz danışmanlık hizmeti vardır.)

Doğal (Organik) Ürünler Kutu Ambalajı Tasarımı ve Baskısı

Doğal ürünlerin de dış etkilerden korunarak muhafaza edilmesini veya taşınmasını sağlayan kutuların ambalajı büyük önem taşımaktadır. Depolama, dağıtım, tanıtım ve pazarlama işlemlerini kolaylaştıran ürün ambalajları, ürünün içeriğine göre oluşturulmalıdır. Bu sebeple ambalaj tasarımı konusunda profesyonel ellere güvenmek gerekmektedir. Tüketiciyi satın alma eylemine hazırlamak için gerekli tüm görsel ve estetik detaylara sahip olan ambalaj tasarımında dikkat çekici sonuçlara imza atmak istiyorsanız siz de bu alanda deneyimli tasarım ekibimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Doğal yani organik ürünlerin paketlenip ambalaj haline getirilmesi de önemli bir konudur. Çünkü ürünlerin satışında tüketiciler ilk olarak ambalaj tasarımına ve kalitesine dikkat etmektedir. Bu yüzden bitkisel toz ürünlerin satışı sırasında kullanılan ambalajların, ürünün içeriğine uygun şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Bu tür doğal ürünlerin ambalajları, üretiminden satışına doğru tüm aşamalarda dikkat çekici bir tasarıma sahip olması sektördeki rekabet baskısının önüne geçilmesi konusunda işletmelere ve markalara avantaj sağlamaktadır. Kaliteli ambalaj tasarımı sayesinde markalar ürünlerini daha fazla tüketici ile buluşturarak kazançlarını arttırabilmektedir.

Doğal (Organik) Ürünler Kutu Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle bir ürünün ambalajı, o ürünün içine konacağı ya da kaplanacağı maddenin tasarımı ve üretilmesini kapsamaktadır. Bu yüzden zeytinyağı veya pekmez gibi gıda malzemelerinin kutu tasarımı işlemlerinde de bu özelliklerine dikkat edilmesi önem taşımaktadır. Ürünün içinde bulunduğu kap dışında ikincil bir paketten oluşan ambalaj, ürünün dış yüzeyinde hem koruyucu görevi üstlenmekte hem de estetik bir algı yaratmaktadır. Bu yüzden sektördeki rekabette öne çıkmak isteyen firmalar, ambalaj ve kutu tasarımı tercihlerinde yenilikçi ve yaratıcı yöntemleri tercih etmektedir.

Doğal ürünlerin içeriğine zarar vermeyecek şekilde imal edilen karton ya da kutu ambalajların tasarımında bazı noktalara dikkat edilmelidir. Örneğin bu tür organik ürünlerde kutu tasarımı yaparken sadece görsel açıdan estetik olaylar düşünülmemeli aynı zamanda taşıma ve muhafaza konusunda da ürünün deforme olmamasını sağlayan ambalajlar tercih edilmelidir. Baharat kutuları ya da reçel kutuları da organik ürün kutu tasarımına dahil edilmektedir. Etiketleme de paketin bir parçası olduğu için son olarak markanın logosunun veya sloganının en kaliteli şekilde ambalajlar üzerine baskı yapılması gerekmektedir.

Gıda Ürünleri Kutu Ambalajı Baskısı

Genel anlamda başarılı bir ambalaj tasarımı denilince teknik konuların dışında da müşteri taleplerine uygun hareket edilmesi önemlidir. Özellikle günümüzde gıda sektöründe giderek artan rekabet ortamında fark yaratabilmek için bazı detaylara öncelik verilmelidir. Aralarında arı sütü ve propolis gibi besin takviyesi olarak da kullanılabilen gıda ürünlerinin kutu ambalajında son teknoloji baskılıma teknikleri ve yöntemleri uygulanmalıdır. Genellikle tüketicinin algısına hitap eden bu tür kutu ambalajı baskısı, yüksek çözünürlükte ve kalitede olduğu zaman tüketiciyi satın alma davranışına teşvik edebilmektedir. Bu sayede firmalar veya markalar da daha fazla ürün satışı yaparak kazançlarını yüksek seviyelere çıkartabilmektedir.

Organik gıda ürünlerinde, ürünün fiziksel ve görsel yapısını en iyi şekilde yansıtacak tasarımların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle baskı ve matbaa sektöründe uzun yıllar boyunca aktif bir şekilde hizmet sunan ekibimiz, sektörün en çok tercih edilen markalarından biri haline gelmiştir. Son teknoloji baskı makineleri ile dijital anlamda kusursuz baskı tekniklerinin uygulandığı şirketimizde bütün sektörlerden markalara memnuniyet odaklı hizmet sunulmaktadır. Bir ambalajın temel gereksinimlerini ve ihtiyaç seçeneklerini karşılayacak seviyede kaliteli, işlevsel, uygun maliyetli ve memnuniyet odaklı tasarımlara imza atılmaktadır. 

Yüksek Kaliteli Ambalaj Baskı Teknikleri

Karton kutuların kalitesini belirleyen unsurları müşterilerimiz ile belirleyip üzerinde uzlaşmaya varan deneyimli ekibimiz, müşterilerimizin taleplerine en uygun koşullarda baskı tekniklerini kullanmaktadır. Ambalaj baskısı konusunda kaliteli çözümlere imza atan ekibimiz sayesinde yüksek kaliteli ve ilgi çekici ambalaj paketlemesi yapılabilmektedir. Özellikle doğal yani organik ürünlerde kutu ambalaj işlemlerinde en çok tercih edilen malzeme kartondur. Şirketimizin ambalaj ve baskılama sürecinde müşterilerimizin taleplerine göre hazırladığı kutu tasarımları şunlardır:

  • Kapaklı organik ürün kutu tasarımı
  • Kapaksız organik ürün kutu tasarımı
  • Baskılı organik ürün kutu tasarımı
  • Özel tasarımlı organik ürün kutular
  • Kraft organik ürün kutu tasarımı
  • Taslama organik ürün kutu tasarımı
  • Sıvamalı organik ürün kutu tasarımı
  • İpli organik ürün kutu tasarımı
  • Pencereli ve askılı organik ürün kutu tasarımı

Bir ürünün kendi gramaj özellikleri değerlendirilerek ona en uygun kalınlıkta ve kalitede karton seçimi yapılarak daha parlak tonda ve canlı bir görünüme sahip ambalaj baskısı gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra müşterilerimizin taleplerine uygun olacak şekilde işlevsel çözümler sunulabilmektedir. Logo ve firma reklamının üzerinde son derecede kaliteli bir şekilde baskılandığı bu ambalajlar şirketimizin en çok talep gören hizmetleri arasında yer almaktadır.

Sertifikalı Kutu Ambalajı Tasarımı

Organik ürünler genellikle gıda ağırlıklı ürünlerden oluştuğu için bu sektörde ürünlerin içeriği kadar ambalajının da doğal olması çok önemlidir. Doğal kutu tasarımı denilince sektörde akla ilk gelen markalardan biri olan işletmemizde, her zaman birinci sınıf kalitedeki materyaller kullanılmaktadır. Kullanılan bu materyallerinde doğa ile uyumlu ve çevreci olması sadece yasal standartlara ve yönetmeliklere uygunluk açısından değil aynı zamanda müşteri memnuniyeti açısından da işletmelere fayda sağlamaktadır.

Son yıllarda giderek yayınlaşan organik ürün ambalajlarında kalite ve uygun fiyat dengesini en iyi şekilde sunan işletmemizi tercih ederek aradığınız tasarımlara en kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Sektördeki kızışan rekabet ortamında markanızı ön plana çıkartarak müşterilerinizin daha fazla tercih etmelerini istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kullanılan malzeme kalitesinin yanı sıra son teknoloji dijital baskı makinelerinin bulunduğu firmamızda en kısa sürede istenilen kaliteli ambalaj tasarımlarına imza atılmaktadır. Bu alanda detaylı bilgileri deneyimli ekibimize ulaşarak alabilirisiniz.

Doğal Ürünler Karton Kutu Modelleri

Özellikle gıda sektöründeki rekabetin hızla artması, firmaları da bu alanda ambalaj tasarımı için yaratıcı çözümlere itmektedir. Birçok doğal yani organik ürün pazara benzer sunuş şekilleri ve tasarımları ile sunulduğu için bu alanda fark yaratabilen markalar sektöre yön veren önemli markalar haline gelebilmektedir. Karton veya farklı malzeme kullanılarak imal edilen bu ambalajların tasarımında son teknoloji makinelerin kullanılması ve yüksek kalitede sonuçların alınması önemlidir.

Ambalaj sanayisinde adından sık sık söz ettiren şirketimizin deneyimli tasarım ekibi ile iletişime geçerek siz de kendi ihtiyaçlarınıza göre doğal ürünler için karton kutu modelleri arasından ürünlerinize ve müşterilerinize en uygun olanları seçebilirsiniz. Raf ömrünü olumsuz etkilemeyen bu ambalajlar, özel kesim bıçakları ile kutuların kesilmesinden sonra yapıştırılıp müşterilerimizin kullanımına hazır hale getirilmektedir.

Doğal Ürünler Baskılı Kutu Fiyatları

Karton ambalajlar, doğal ürünlerin ambalaj ve kutu çeşitlerinde en çok tercih edilen seçeneklerdir. Görsel öğeler bakımından firmanızın logo ve renklerini taşıyan bu modellemeleri en kaliteli şekilde yaptırabilmek için tecrübeli ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Markayı diğerlerinden ayıran en yaratıcı çözümleri bünyesinde bulunduran ekibimiz sektör fark etmeksizin tüm doğal yani organik ürün satışı yapan işletmelere uygun fiyatlı hizmetler sunmaktadır. Bütçenizi yormadan siz de istediğiniz ambalaj tasarımını yaptırabilirsiniz.

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı