fbpx
yukaricik

Uv & Dijital Baskı

uv dijital baskı
uv dijital baskı

UV Baskı Nedir?

 Reklam sektöründe kullanılan uv baskı makinesi ile metal yüzeyli ve ahşap yüzeyli maddelere baskı yapma yöntemidir diyebiliriz. Bütünüyle kaliteli bir baskı imkanı sağlayan ve özellikle güneş ışınlarından en iyi şekilde koruyucu bir etken imkanı sağlayan uv baskı çeşitleri, üstelik yanında daha fazla birçok değişik avantajı getirmektedir. Düz olan tüm farklı alanları tamamen net bir görüntü eşliğinde diğer baskı sistemlerine göre çok düzgün bir izlenim sağlayan bu baskı sistemi, aynı zamanda suya oldukça dayanıklılık sağlamaktadır. Standart ölçülerin dışında da birçok farklı noktaya güven içerisinde baskı imkanı sunabilir. Kısaca tamamen müşterinin istediği şekilde bir biçimde görüntü dahilinde kaliteli bir baskı hizmeti verilmektedir.

UV Baskı nerelerde kullanılır?

Günümüzde profesyonel bir hizmet kapsamında gerçekleştirilen ve net bir görüntü imkanı sağlayan uv baskı sistemi çok fazla tercih edilmektedir. Bu bağlamda birçok değişik noktalarda rahatlıkla kullanılır. Bunlar içerisinde örneğin aynı yüzeyi olmayan metaller kapsamında fazlasıyla tercih edilmektedir. Aynı zamanda PVC esaslı plakalar ve diğer taraftan cam plakalarla birlikte düzgün yüzeyli taşlarda da iyi bir şekilde yüksek performans altında sizlere net bir görüntü sunmaktadır. Diğer bir taraftan ise baskıya uygun tekstil ürünleri ile birlikte vinil rulolarda da oldukça tercih edilir. Tüm bu seçenekler dahilinde yapılacak olan işe bağlı, profesyonel hizmet kapsamında işlemler gerçekleştirilir.

Uv Baskının Avantajları Nelerdir?

Özellikle çok sıcak havalarda güneş ürünlerden iyi bir şekilde koruyucu etki sağlayan ve bunun yanında suya karşı da büyük bir direnç gösteren bu baskı sistemleri dahilinde, birçok farklı yerde düzgün bir görüntü elde edilebilmekte. Birbirinden değişik görsel baskı en iyi şekilde günümüzde bu yöntem dahilinde yapılabilmekte. Aynı zamanda sert veya yumuşak olan birçok farklı yüzeylerde rahatlıkla uv baskı uygulanabilmekte. Üstelik aynı net görüntüyü sağladığından dolayı da uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanımı imkanını da yanında getirmekted. Dış ortamdan herhangi bir şekilde etkilenmeden aynı zamanda diğer standart baskılara göre çok daha dayanıklı ve göz alıcı bir görüntü ortaya çıkarabilmekte.

Uv Baskı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Dijital baskının en sık tercih edilen ürünü olan baskı türünün kullanım alanı oldukça geniştir. En sık ambalaj ve etiketlerde kullanılmakta. Alanında uzman firmalardan aldığınız ürünler sizlere her zaman için uzun ömürlü kullanım olanağı sunar. Metal, pvc malzeme, ahşap plaka, tekstil gibi bir çok alanda sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Uv baskının geleneksel baskı çeşitlerinden neden daha fazla tercih edildiğinden bahsedecek olursak hızlı kurutma tekniği bununla beraber üretim hızını arttırdığına bağlıdır. Geleneksel baskı yöntemini seçmek yerine uv baskı tekniğini seçerek uzun ömürlü ve kaliteli ürün elde edebilirsiniz. En iyi reklam çözümleri günümüzün rekabet sorunları ile baş etmenin kolay yollarından biridir. Gözle görülen her alanda kullanılan baskı çeşitleri ile başarıyı yakalamak çok daha kolay olacaktır.

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı merkezlerinde veya bilgisayar ortamında hazırlanmış tasarımların ve fotoğrafların gelişmiş baskı teknolojileri ile kaliteli ve hızlı şekilde değişik malzemeler üzerine el değmeden baskısının yapılmasıdır. Son on yılda reklam için internet kullanımı artsa da, dijital baskı hala reklam için önemli bir role sahiptir. Birçok şirket reklam için dijital baskı yaptırmaktadır. Dijital geleneksel baskı yöntemlerine (Ofset, Serigrafi) kıyasla sayfa başına daha fazla mal olabilmektedir. Eğer baskı adedi çok ise, küçük hacimli baskı için en doğru seçenek dijital baskı olacaktır ve baskısı yapılacak ürünün çeşitliliği de dijital baskıyı daha ekonomik yapmaktadır.
Dijital baskı tasarımı bilgisayarda oluşturulan dataların, fotoğrafların, dizaynların dijital baskı makinesi kullanılarak çıktısı alınan yöntemdir. Bu bir el ilanı, broşür veya bir şirket için oluşturulmuş reklam çalışması olabilir.

Neden Dijital Baskı seçilmeli?
Dijital Baskı Faydaları ;
İşinizde Dijital Baskıyı Kullanmanızın Bazı Sebepleri
1) Dijital baskı işletmeler için ucuz fiyatlı baskı sağlamaya yardımcı olur. Promosyon malzemesi, kişiselleştirilmiş mektuplar dahil broşür tabela ve afiş, dijital baskı ana kullanım alanlarından bazılarıdır. Günümüz koşullarında şirketlerin reklam yapması için en ekonomik yolların başında gelir. Az para harcayarak faydalı reklam yapma yoludur.

2) Dizaynı bilgisayarda hazırlamak, reklamı oluşturmak ve dijital çıktısını almak günümüzde fazlasıyla kolaydır. Dijital baskı günümüzün hızlı tempolu pazarında, hızla reklam yenilenebildiğinden en ideal ve ekonomik yoldur demek yanlış olmaz.

3) Hızla ve kolayca basılacak bir tasarım oluşturmak bu olay Reklart ile mümkündür, kullanılan photoshop, corel gibi yazılım programları ve dijital baskı makineleri sayesinde her zamankinden daha kolay olacaktır. Dijital baskı bugün tüm işletmeler için çok büyük önem taşımaktadır.​

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı