fbpx
yukaricik

Takvim Baskısı

takvim baskısı reklart
takvim baskısı reklart

Takvim Nedir?

Takvim hedef kitlenizde, pazarlama yaptığınız potansiyel müşterilerinizde ve gerçek müşterilerinizde kullanabileceğiniz kalıcı, etkili ve uygun fiyatlı bir promosyon malzemesidir. 

Takvim Tasarımı ve Basımı

Şirketinizin adı ve logosunu Reklart tarafından tasarlandıktan sonra anlaşmalı olduğumuz Matbaacılarımız sayesinde basımı yapılır ve estetik ölçütlerle hazırlanan gemici, duvar ve masa takvimleri ..Bu sayede müşterileriniz kullandıkları ve aldıkları her önemli notta sizi hatırlayacaklar. Takvim tasarımı müşterimizden ya da ajanslardan tamamen baskıya hazır şekilde gelebileceği gibi, firmamıza gelen taslak tasarımı baskıya hazır hale getirmek için grafik uygulamasını da kolaylıkla yapabiliriz.

TAKVİM ÇEŞİTLERİ


GEMİCİ TAKVİMİ ÇEŞİTLERİ


Gemici takvim; Eskiden denizci ve nakliye firmalarının tercih ettiği takvim olduğu için gemici takvim olarak bilinen genelde dört ve üç ve iki parçadan oluşan üst kısmının reklam alt kısımlarının arka arkaya gelen üç ayı gösteren sayfaların bulunduğu fazlasıyla kullanışlı takvimlere denir.

ÖZEL POSTER TAKVİM ÇEŞİTLERİ


Poster takvim; Genellikle ünlü kişi ve kurumların resimlerinin bulunduğu özel tasarımlı laklı, yaldızlı v.s. ilave baskılarla özel kağıtlara basılan takvimlerdir.

 

DÖRT YAPRAK TAKVİM ÇEŞİTLERİ


Adından da anlaşılacağı üzere 4 yapraktan oluşan her yaprağında 3 ayın takvimi olan baskılı ürünlerdir. Dört yaprak takvimlerin her yaprağında firma reklamı olmaktadır. Tasarlayacağımız reklamlarınızı Reklart farkıyla daha uyguna sunabilirsiniz. Genelde tek ya da iki renk baskı yapılmakla beraber biraz fiyatı yüksek olsa da dört renk baskı da yapılabilmektedir.

KÜTÜK TAKVİM ÇEŞİTLERİ


Blok Takvim; 360 gün için ayrı ayrı sayfa hazırlanan, içinde günün sözü takvimi, namaz vakitleri, önemli bilgiler, tarihi ve islami hikayeler bulunan takvime denir. Arka kartonu özel bıçaklı olarak hazırlanır. Baskısı tek ve iki renk basılabildiği gibi renkli baskı da yapılabilir. Reklart tarafından hazırlanarak sizlere sunularak renklerine karar verebilirsiniz. Takvimlerin kağıdı genelde kalın kağıttan hazırlanır. Blok kısmı önceden hazırlanmıştır. Blok takvim promosyon takvim sezonunda çok tercih edilen takvimlerdendir.

SÜMEN TAKVİM ÇEŞİTLERİ


Masa sümeni; Masa takviminin büyüğüne denir. Aslında ölçüsü masa takviminden birkaç kat büyük olan günlük not alabilme ve randevu sistemi ile çalışan işletmeler için çok daha kullanışlı olan 52 yapraktan oluşan, üzerine ve altına eklenen sümenle muhafaza altına alınan takvimlerdir. Tamamen firmaya özel üretildiği için tasarımı, baskısı, ölçüleri, renkleri firmanın istediği gibi olabilmektedir.

blank calendar on a white background

MASA TAKVİMİ ÇEŞİTLERİ


Masa Takvimi; Masa üzerinde kullanılmak üzere hazırlanan haftalık bilgilerin bulunduğu randevu ve notların alınabilmesi için saatlerin yazıldığı reklam materyallerinden biridir.

Masa takvimleri 52 haftalık yapılarak hazırlanır. Her hafta 1 sayfada yazılır ve her gün mesai saatleri yazılır. Masa takviminin tasarımı önceden hazırlanarak sadece iç kısmına baskı yapılabildiği gibi özel ölçü ve tasarımlarla renkli baskıda yapılabilmektedir. Ancak özel tasarım ve baskılı takvimlerin fiyatları önceden örnekleri hazırlanmış olan takvimlerdir.

ÜÇGEN (PİRAMİT)TAKVİM ÇEŞİTLERİ


Üçgen takvim; üçgen şeklinde olması tek, yedi ve 13 yapraktan oluşması iki yönde de baskı olması bir önceki ya da bir sonrası ayın var içinde bulunan ayın özellikleri olan takvimler.

Genelde özel tasarım ve ölçülerde yapılan üçgen takvim renkli baskı yapılarak hazırlanır. Firmalara özel hazırlandığı için çeşidi çoktur. Diğer takvimlere göre fiyatı uygundur. Ancak tasarım ve baskı özelliği ve kullanılan kağıtla beraber yapılan işçilik fiyatları oldukça yükseltmekte. Üçgen takvimlerin her sayfası farklı hazırlandığı için tasarımı hem uzun sürmekte ve hem de maliyetli olmakta. Ayrıca harmanlaması da çok özenle yapılmalıdır.

Tekrar belitmek isteriz ki Takvim tasarımı Reklart bünyesinde profesyonel grafikerlerimiz sayesinde istediğiniz ve beklediğiniz kalitede gerçekleşmektedir.

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı