fbpx
yukaricik

Kartvizit Baskısı

KARTVİZİT TASARIMI

Kartvizit Nedir?

Kartvizit, en basit tanımıyla şahıslar ya da firmalar için hazırlanan, üzerinde tanıtıcı kısa ve öz bilgilerin yer aldığı kartlardır. Kartvizitler aslen başka bir kişiye iş, unvan ve iletişim bilgilerini vermek amacıyla bastırılmaktadır ancak bundan çok daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz. Sunulan hizmetleri ön plana çıkararak başarılı ve profesyonel bir algı oluşturan kartvizitler, günlük hayatta en çok tercih edilen pazarlama araçlarının başında yer almaktadır.

Kartvizit Nasıl Olmalıdır?

Her kartvizit ön yüzünde şirketinizin logosu, ismi, iletişim bilgileri ile sizin isim, unvan ve iletişim bilgileri içermektedir. Arka yüz ise değişkenlik gösterebilir.. Fakat son yıllarda akıllı telefonların da yaygınlaşmasıyla şirketler arka yüze resmi sitelerine yönlendiren bir QR kodu koymayı tercih ediyorlar ve daha kolay bilgilendirilme sağlanmış oluyor. Diğer bir seçeneğiniz de bu kısma tekrar şirketinizin logosunu ve ismini koymaktır.

Kurumsal Kartvizit Tasarımı

Kartvizit artık kişinin belki yıllar boyunca mücadelesini verdiği başarısını temsil eden bir tasarım ürünüdür; dahası o kişinin imzası haline bile gelebilir. Kartvizitinizi birçok amaç için kullanabilmeniz mümkündür. Bu kullanım alanları kiminle iletişime geçtiğinize göre değişir.

Bu noktada, kartvizitin tasarımı fazlasıyla önemli faktör olarak ortaya çıkmaktadır. Sizi (markanızı), kurumsal kimliğinizi, faaliyet gösterdiğiniz sektörün en üst kimliğini, statünüzü yalın ve net ifade edebilmelidir. Tasarımına bu açıdan önem gösterilmeli ve kriterleri baz alarak çalışılmalıdır.

Kullanılan renkler ve ara tonlar ve kullanılacak kağıdın türevi oldukça  önemlidir. Keza, yatay veya dikey formda olması ya da kare bir dizaynda olması tasarımsal ölçütlerini de doğru belirlemek gerekmektedir.

Tasarım olarak markanızı ve kurumsal kimliğinizi ne kadar iyi temsil ediyorsa sizin karşı taraftaki kabul edilişinizi de o kadar artırmaktadır.. Bu yüzden kartvizit tasarımını kesinlikle küçümsemeyin ve konusunda bu can alıcı imaj ürününüzü profesyonel ekiplere emanet edin burada R

Kartvizit İle Reklam Yapma

Kartvizitler şirket hakkında küçük ama hayati bilgiler verdikleri için bir reklam aracı olarak genellikle kullanılır. Tanıtmak için özel bir ürününüz ya da kampanyanız yoksa yani direk olarak şirketinizin adını duyurmak istiyorsanız kartvizitlerinizi şirketlere ya da bireylere dağıtarak reklamınızı bu şekilde yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi şirketi direk tanıtmak için kartvizitler kullanışlı araçlardır bunun nedeni insanları yormadan direk ana bilgiyi vermeleri ve şirkete ulaşım bilgilerini sağlamış olacaksınız. Çünkü çoğu kişi katalogları ve broşürleri okumaya üşenir ilgisini çekmeyebilir. Böyle bir durum mevcut olunca kartvizit reklam daha etkili olmaktadır.

Ancak durum tek bir ürün ya da kampanyayı tanıtmaksa bu pek mümkün değildir maalesef. Bunun için özel el ilanları bastırmanızı tavsiye ederiz. Bunu Reklart olarak online hizmet ile sizlere yardım edebiliriz.

Kartvizitlerinizde en önemli noktalardan biri de hiç şüphesiz logo kısmıdır. Logonuz kartvizitteki bilgi durumuna göre büyük ya da küçük yapılabilir bu isteğe bağlı değişiklik göstermektedir. Henüz logo tasarımı yaptırmadıysanız bizimle  iletişim kurabilirsiniz.

Kartvizitte Olması Gereken Bilgiler Nelerdir?

  • Şirket Adı
  • Şirket Logosu
  • Şirket slagonu ya da amacı
  • Şirket sahibi ve iletişim bilgileri

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

– Çift ya da tek taraflı mat selefonlu kartvizit

– Çift ya da tek taraflı parlak selefonlu kartvizit

– Lüks Fantazi Tuale Kağıt Kartvizit

– Tek ya da çift taraflı kısmi laklı kartvizit

– Altan ya da gümüş görünümle kaplanmış kartvizitler

– Şeffaf Kartvizitler

-Plastik kart tipi kartvizitler

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı