Google Reklamları

Google Reklamları

Reklart İzmir reklamcılık ajansı olarak gerek İzmir ve gerekse tüm Türkiye’de ki müşterilerimize vermiş olduğumuz hizmetlerden birisi olan Google reklamları, markanızın doğru hedef kitleye ulaşması adına yapılan etkili çalışmaların başında gelmektedir. Verdiğimiz bu hizmetin kapsamlı bilgilerini, aşağıda bulabilirsiniz.

Google Reklamları Nedir?

Dünya genelinde en fazla tercih edilen arama motorlarının başında gelen Google, ülkemizde de en fazla kullanılan internet arama motoru olup, hatta bu alanda rakipsizdir. Dolayısıyla Türk internet kullanıcılarının %80’den fazlası, internet aramalarını Google üzerinden yapmakta ve aradıkları bilgiye yine buradan ulaşmaktadır.

Google reklamları ise özellikle rekabetin güçlü olduğu alanlar olan e-ticaret için, kritik bir öneme sahiptir. Ürün ve hizmet satışı yapıyor ve rekabeti yüksek bir sektörün içerisinde yer alıyorsanız, Google arama ağı üzerine vereceğiniz ücretli reklamlar ya da yaptıracağınız profesyonel ve kurumsal SEO çalışmaları, günümüz rekabet koşullarında şart olan iki temel faktördür.

İster web sitenizin ve isterseniz yerel ya da ulusal işletmenizin insanlar tarafından bilinmesi ve bahsi geçen reklamlar sayesinde arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almasını istiyorsanız, Google ağı üzerinden buna yönelik çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Bu çalışmalar genel anlamda neredeyse orta düzey internet bilgisine sahip olan ve araştırma yapan herkes tarafından yapılabilecek bir işlemken, doğru stratejiler izlenmediği zaman maliyetlerin 4-5 kat artmasına neden olabilmektedir. Hatta bu artış bazı durumlarda, normalin 10 kat daha üzerinde olabilmektedir. Reklam maliyetlerinin artışının yanı sıra, hedef kitleye tam olarak ulaşmaması da reklama harcayacağınız paranın çöpe gitmesine neden olacaktır. Çünkü reklamlarla doğru hedef kitleye ulaşmak yerine alakasız bir hedef kitleye ulaşmanın, markanıza katacağı pek bir olumlu katkısı bulunmamaktadır.

Reklart Olarak Neler Yapıyoruz?

Reklart İzmir sosyal medya hizmetleri ve reklamcılık firması olarak, Google reklamlarınızın en düşük tıklama maliyetleri ile hedef kitleye ulaşması için kapsamlı çalışmalar yapıyoruz.

Profesyonel olmayan bir çalışma sonucunda rekabet olan bir sektörde verilecek bir çalışma neticesinde tık başına ödeyeceğiniz ücret ortalama 5 TL ise, yaptığımız özel çalışmalarla bu maliyeti düşürmeye çalışıyoruz. Sektörüne göre değişiklik gösterse de, maliyetin düşmeyeceği ya da çok az düşeceği durumlarda ise, verilen reklam maliyeti ne olursa olsun firmanızı doğru hedef kitle ile buluşturuyoruz.

Markanızın doğru hedef kitleyle buluşması, satış oranlarınızı artırdığı gibi markanıza farklı birçok olumlu katkıda sağlamaktadır. Bunlardan bazılarını, aşağıda bulabilirsiniz.

Profesyonel Google Reklam Çalışmaları Markanıza Neler Katar?

Hedef Kitlenizle Etkileşim Sağlar

Bahsi geçen reklamların profesyonel ajanslar tarafından yapılması, hedef kitlenizle daha fazla iletişim kurmanızı sağlamaktadır. Hedef kitleniz dışında kalan kesim yerine, doğrudan ilgili kitleye ulaşmanız için etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Arama Sonuçlarında İlk Sıralarda Yer Alırsınız

Markanız, sattığınız ürün ya da hizmet veya sesinizi duyurmak adına yapmış olduğunuz çalışmalarla ilgili Google üzerinde insanların arama yaptıklarında, onlara sizin reklamlarınız gösterilir. Reklamlarınızın ilk sıralarda yer alması, onlarca kat daha fazla insana ulaşmanızı sağlar.

Satışlarınızda Patlama Yaşarsınız

Kurumsal bir çalışma neticesinde doğru hedef kitle aramasında ilk sıralarda yer almanız neticesinde, satın alma eğilimi yüksek tüketiciyle kuracağınız etkileşim artacağı için satışlarınıza olumlu yansıyacaktır. Kaliteli bir ürünü satmak için, üretim aşamasında kaliteye verdiğiniz değer kadar, bunu insanlara gösterebilmekte oldukça önemlidir. Google reklamları ile bunu başarabilir, satışlarınızda adeta patlama yaşanmasını sağlayabilirsiniz.

Maliyetleri Düşürür

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi doğru hedef kitle seçimi, tüketici ile etkileşimi artırma çalışmaları sonucunda, maliyetleriniz en aza inmektedir. Yanlış hedef kitle seçimi ve stratejilerle artan maliyetler, doğru stratejiler sayesinde tersine seyredecektir. Bu da kullandığınız pazarlama çeşitlerine göre artan pazarlama maliyetlerinizin, daha düşük olmasına sebep olacaktır.

Marka Değeri ve Bilinirlik

Tüm reklam çalışmalarında bahsettiğimiz gibi, reklamların önemli faydaları arasında yer alan marka değerine katkı ve bilinirlik oranınız artacaktır. Daha çok görünür olmak, markanızın insanlar gözündeki güvenilirliğine de olumlu etki edecektir.

Neye Göre Ödeme Yaparsınız?

Google reklamları için ödeme sistemi, tıklama başına ödeme şeklindedir. Reklamlarınızın rekabet durumuna göre, insanların alakalı bir arama yaptığında reklamlarınızı görmesi ve tıklaması sonucunda, her tıklama için ücret ödersiniz. Bunun dışında reklam çalışmasını yapan reklam ajansına da, küçük miktarda da olsa reklam yönetim ücreti ödemeniz gerekmektedir.

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı