fbpx
yukaricik

Duvar Paneli Tasarım ve Montajı

duvar paneli modelleri ve montajı
duvar paneli modelleri ve montajı

Duvar Paneli Nedir?

Duvar Paneli iç mekan duvarlarda ve dış cephe duvarlarda sıva üzerine veya boya üzerine kolaylıkla kaplanabilen, silikonla duvarlara monte edilebilen, istenildiği takdirde üzerine boya yapılabilen, dekoratif mantolama ve kaplama ürünleridir. Dekorasyonun en gözde estetikliği tamamlayıcı unsuru olan duvarları birbirinden farklı yöntemler ile baştan yaratmanız mümkündür. Bu yöntemler arasında estetik ve kullanışlı olan strafor duvar panelleri, genellikle taş görünümlü desenleri ile ön plana çıkmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle birçok değişlikler başlamıştır ve birçok  olayların ise  gelişmesinde oldukça hızlandırmıştır. Bunlardan biri dekorasyon ve  yapı – inşaat sektörüdür. Yapı dekorasyonlarından  olan ve duvar dekorasyonları denince akla ilk gelen duvar kaplama panelleri olmuştur. Duvar panel ve kaplamaları  genellikle poliüretan ve fiberglass gibi malzemelerle  elde edilip  duvar ve tavan kaplama panelleri  üretilir. Duvar kaplamaları artık dekorasyonlarınıza yön verecek olan en önemli etkenlerden bir tanesi olmuştur.  Çünkü, mekanlara  ilk girişte göze  çarpan duvar dekorasyonudur.  Eğer,  duvarınız düz bir  tasarımda ise  dekorasyona yön veren şekillendiren etken bu sefer mobilyalar ve renk uyumudur. Halbuki duvar tasarımlarınız  eğer  sıra dışı veya sanatsal nitelik taşıması dekorasyonları ileriye taşır bu yüzden duvar ve tavan kaplamaları kullanılmaktadır.

Duvar Panelleri için En Uygun Mekanlar ve Kısımlar Nerelerdir? 

Duvar dekorasyonlarında  çevre şartları veya cepheler çokta önemli değildir. İç ve Dış cephelerde kolaylıkla kullanılmaktadır.  Duvar panelleri  aynı zamanda  tavan kaplama içinde  kullanıldığı bilinmektedir. Tavan dekorasyonu birçok kişi tarafından göz ardı ediliyor fakat oldukça yanlış bilinen bu düşünce  şu günlerde yavaş yavaş kırılmakta olduğu söylenebilir. Duvar dekorasyonu ile  uyum sağlayacak tavan panelleri  seçimi ise  oldukça dikkatli olunmalı.  Tavan için model seçiminiz her zaman tasarımsal ve geometrik olarak düzgün görünen  paneller seçilmesi dekorasyon için artı puan sağlayacaktır. Sizlerde bu artı puandan yararlanmak faklı, güzel tasarımlar görmek istiyorsanız Reklart İzmir olarak yanınızdayız. Ne dersiniz?

İnsanların fazlaca resim / selfie (özçekim) mekanların başında kafe ve restoranlar gelmektedir. Tasarımların temel gayesi kullanıcı memnuniyeti ve fonksiyonel mekanların oluşturulmasını sağlamaktır. İnsanlar etrafında hoş anı kalabilecek değişik gözüken mekan tasarımlı yerleri tercih ederler. En azından mimarlık ve iç mekan tasarımı için bu durum kesinlikle böyledir. Alternatif malzemeler ile gerek sürdürülebilirlik, gerek ekonomiklik, gerekse de estetik olgular bir araya getirildikçe tasarımcı için en çözümsüz noktalar bile çözüme layığıyla kavuşmuş oluyor.

Bir merdiven boşluğu ancak bu kadar başarılı değerlendirilebilirdi tasarım harika demek istemez misiniz?. Bir kaya parçasını oymuşsunuz ve merdivenler için özel hacim oluşturmuşsunuz..

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı