fbpx
yukaricik

Düğün Davetiyesi Baskısı

DÜĞÜN DAVETİYE BASKISI

Davetiye denildiğin akla gelen düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonlar olsa da aslında davetiyeler kapsamlı kullanım alanları ile bilinen materyallerdir. Davetiye seçimi ve tasarımı önemlidir. Konferans, seminer, fuar, toplantı, açılış gibi etkinliklerde de kullanılan davetiyeler kullanım alanlarına ve isteğe bağlı olarak tasarlanırlar. Şahsi ve kurumsal olmak üzere iki genel tasarımdan rahatlıkla bahsetmek mümkündür. Davetiye çeşitlerinde de her durumda olduğu gibi kalite her zaman ön plandadır. Organizasyonun büyüklüğüne ya da dağıtılmak istenen davetiye sayısına göre baskıya giden davetiyelerde yüksek hacimli baskılar genellikle seçilir. Davetiyeler içerisinde organizasyona dair bilgilerin ve davet metninin bulunduğu basılı materyallerdir. Davetiyenin içeriği bu nedenle direkt olarak organizasyonla ilişkilidir. Düğün davetiyeleri evlenecek çiftin hayallerine göre daha romantik, eğlenceli ya da esprili olabilir çiftler hatıra kalması için buna fazlasıyla önem göstermektedir. Sünnet davetiyeleri genellikle ailenin çocuğuna bırakmak istediği hatıraları taşırken, açılış davetiyeleri daha resmi ve kurumsal bir tasarıma sahip olur. Reklart tasarım ve baskı ile ilgili her alanda olduğu gibi davetiyeler söz konusu olduğunda da kaliteli hizmet anlayışını ön plana çıkarıyor. Kişisel organizasyonlar için yıllarca saklanabilecek bir hatıra olan davetiyeler kurumsal organizasyonlarda da marka bilinirliği ve prestiji sağlıyor. Amacına uygun olarak tasarlanan her davetiyeyi kaliteli malzemeler ve baskı teknikleri ile kusursuz basıp teslim eden Reklart ile her organizasyon amacına başarıyla ulaşıyor. Kaliteyi ve güveni elden bırakmayan şirket olduğunu her hizmetinde kanıtlıyor.

Davetiye İçeriğinde Olması Gerekenler

Davetiyeler kurumsal organizasyonlarda şirket partnerlerinin, potansiyel kurumsal müşterilerin, rakiplerin, çözüm ortaklarının ve basının çağrılması için kullanılan özen ile seçilen kaliteyle en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmesi gereken materyallerdir. Kişisel organizasyonlarda ise akrabaları, aile yakınlarını ve arkadaşları davet etmek için kullanılan davetiyeler basılı ve kalıcı oldukları için teknolojiye rağmen hala oldukça ilgi görmektedir.

Davetiye baskı fiyatları, yapılan işlemin zorluğuna göre değişiyor. Çeşitli baskı türleri aşağıda açıklamalarıyla birlikte yer almaktadır.

Gömme baskı, altın veya gümüş varak fiyatı etkileyen baskı çeşitlerinin başında geliyor.

Gömme baskı denilen letterpress, aslında eski bir baskı çeşidi. Ancak günümüzde de retro tarzını sevenler için davetiyelerde daha sık kullanılıyor. Gömme baskının fiyatı yükseltmesinin  sebebi, ilk matbaalardaki gibi kurşun kalıplarda tek tek elle basılıyor olmasından dolayıdır.

Varak davetiyenin fiyatlandırılması ise davetiyede ne kadar kullandığına göre değişiyor. Sadece isimleri altın varakla yazarak bile şık bir görünüm yakalayabiliyorlar bu yüzde fiyatı da değişiklik gösteriyor. Altın varaklı kısmı kararında tutmak, bütçeyi sarsmamayı sağlıyor.

Sen de varak kullanacaksan; bütçenin yanı sıra fazla kullanıldığında frapan bir görüntünün ortaya çıkabileceğini unutmamalısın. Ama “Ben ihtişamlı bir model istiyorum” diyorsan, davetiyende bolca yaldızlı baskıya yer verebilirsin. İhtişam  için bu gözde bir tercih olabilir.Matbaacılık ve Davetiyecilikte kullanılan birçok davetiye süsleme teknigi bulunmaktadır. 

– Kesim 
– Ofset Baskı 
– Serigraf Baskı 
– Sıcak Yaldız Baskı 
– Gofre 
– Flok Baskı 

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı