fbpx
yukaricik

Broşür (El İlanı) Baskısı

BROŞÜR TASARIMI

Ürünlerini ve verdiği hizmetleri tanıtmak ve duyurmak isteyen birçok firma ilk olarak broşür kullanmayı tercih etmektedir. Broşürler diğer reklam araçlarına oranla bir firma açısından daha ekonomik ve pratik bir reklam materyalidir. Broşür, firmanızın daha profesyonel ve uzman görünmesine katkıda bulunur ki bu insanlar için önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca ürünlerinizin daha aktif bir şekilde tanıtılabilmesi için de yardımcı olur aktif olmak bir firmayı önde tutan özelliklerden biridir. Broşür tasarlatmakta ve dağıtmaktaki amaç, ürün hakkında doğru ve net bilgiler vererek müşterinin ilgisini çekmek ve odak noktası olması durumudur. Bu şekilde ürün, hizmet ve kampanyalarınız tanıtılmış olur ve aynı zamanda da marka bilinirliği artırılmış olur. Marka birliğinin arttırılması firma için önemli ekonomi yollarının başında gelmektedir.

Hazırladığınız broşür ile müşteriye kendinizi anlatacağınız için etkili ve iyi hazırlanmış, detaylara dikkat edilmiş bir tasarım hazırlatmak çok önemlidir. Reklart tasarım ile Broşür bastırmanızdaki en büyük hedefiniz müşterinin dikkatini çekmek ve aklında yer etmek olacaktır. Ticarette müşteri kazanmanın en etkili yöntemi, müşterinin aklında iyi bir izlenim bırakmaktır, dikkat çekmeyi başaran ve müşterinin beğenisini alan bir broşürden mutlaka geri dönüşler olacaktır çünkü bilindiği üzere tüm piyasalarda rekabet ve fazla seçenek mevcuttur. Bu yüzden fikir aşamasından tasarım aşamasına, basım aşamasından dağıtım aşamasına kadar her adımı dikkatlice planlanmış bir broşür hazırlanmalıdır.Maliyeti uygun,tasarımıyla ön planda olan ve görüldüğünde vereceği mesaj açık ve net olmalıdır. Belli bir maliyet ve zaman ayırıp yaptırdığınız Reklart tasarıma yaptırdığınız broşürünüz amacınıza hizmet etmesi markanız açısından çok olumlu olacaktır.

Tasarım Aşamaları

a.     Broşür Tasarımına Hazırlık (Preparation for Brochure Design) 

1. Broşür Tasarımına Hazırlık (Preparation for Brochure Design) Broşür tasarımına başlarken öncelikle ne tarz ve sizin nasıl bir broşür hazırlatmak istediğiniz bilinmelidir. Broşürle ilgili gerekli bilgilerin toplanması ve bu bilgilerin nasıl kullanılacağına karar vermek çok önemlidir. Reklart şirketi ihtiyaçların tanımlanması, faaliyet alanları saptanması, pazar analizleri yapmak nasıl bir broşür hazırlanacağı hakkında önemli bilgiler verebilir. Hedef kitlenin belirlenmesi, hedef kitlenin cinsiyeti, yaşı, eğitim durumu ve yaşam biçimi ileteceğimiz mesaj için önemli etkenlerdir bunları araştırıp gerekli bilgileri hazırlar. Daha sonra broşürün formatı, ne tarz olacağı, nerede kullanılacağı, dağıtımı nasıl ve nerelerde gerçekleşeceği, ne kadar süre kullanılacağına karar verilmelidir. Sayfa sayısı, kırım varsa kaç kırım olacağı ve sütunların kullanımı gibi teknik konular diğer ön hazırlık kısımlarıdır. Bütün bu hususlar halledildikten sonra taslak çalışmaları yapılarak, müşteriye iletilmektedir. Müşterinin fikri dahilinde taslağa devam edilmektedir. Hazırlanan taslak daha sonra geliştirilmelidir, provaları alınarak, gerek sayfa yerleşimleri gerekse renk tutarlılıkları onaylanmalıdır. Bu aşamalardaki maket ve prova çalışmaları taraflar arasında güven olgusunu arttırıcı etkenlerdir. b. Planlama (Planning) ve son seçenek c. Hedef Kitle (Target Group) belirlenerek Reklart taslağı tamamlayarak hizmeti size sunar.

3. Rekart ile broşür tasarımı yapmanın avantajları

Reklart Web Tasarımcı ile çalışmanın en temel avantajı fiyatların ajanslara göre çok daha düşük olmasıdır maliyeti uygun hizmeti yüksek kalite olmalıdır ki Reklart bunları size sunmaktadır. Reklart her müşterisi için ayrı ayrı zaman ayırır hepsine özel hizmetleriyle ön planda olmayı hedeflemektedir. Reklart, çalışma saatlerini kendisi belirlediği için isteksiz hiçbir iş yapmaz aksine işi tutkuyla zamanında, en iyisi olması için emek vererek günden güne işine iş katmaktadır. Yaptığı çalışmalar bu sebeple ajanslardan çıkan bir nevi fabrikasyon tasarım çalışmalarından çok daha özgün, çok daha yaratıcıdır. Reklart tasarım olarak bir çok kendine has yaptığı çalışmalar ile pazardaki yerini kurumsal kimliği ile birlikte korumaktadır. Müşteri direk olarak tasarımı yapan kişi ile temas kurduğu için çalışmalar hem daha hızlı hem de istenilene daima en yakın oranda ve istenilen düzeyde olmaktadır. Yaptıracağınız çalışmalarda değerlendirme yapmadan bu avantajları da göz ardı etmemeniz başarıda mutlak etken olacaktır. İstediğiniz tasarım sizin doğrultularınızla Reklart olarak bizim dokunuşlarımızla olsun …

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı