fbpx
yukaricik

Bloknot Baskısı

bloknot tasarımı ve baskısı

Bloknot Nedir?

İnsanlar, hayatlarında birçok şeyle karşılaşırlar, bazı zaman bu kişinin işinden dolayı kaynaklanacağı gibi kimi zamanda kişinin hobisi, kendi has yaşam tarzı da olabilmektedir. İnsanlar hareket halinde oldukları için çokça değişik şeyler görebilmekte ya da gün içinde para kazanabilmek adına bir takım aktiviteler de bulunup, işinin gerektirdiği çoğu şeyle uğraş içindelerdir.

Bu durumda Reklart tasarım insanlar için unutulmayacak anılarını yazabileceği ya da ne zaman neyi yapması gerektiğini de hesaba katmak, bir anlamda birkaç saatini de planlamak, düzene koymak isteyeceği bloknotlar tasarlar. İnsanlar her ne kadar çok değişik çevre, insan ya da yeni herhangi bir şey keşfetse akılda kalıcı olsa da bunu bir yerlere yazmak ister. İnsanlar işler gereği çok yoğun olabilir, bu durumda hesap kitap yapması da gerekebilir fakat kuşkusuz yapması gereken en önemli şeylerden biriside not almaktır. Bu anlamda sosyal veya yoğun çalışan insanlar, aslında bir nevi not almaya ihtiyaç duyarlar diyebiliriz. Unutulmaması gereken bir iş olabilir, siz unutmuyorsunuzdur ama yinede yazmayı isteyebilirsiniz.

Bloknot Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak bloknot basımında, 1. hamur kağıtlar kullanılmaktadır. Bloknot baskısı için kullanılan 1. Hamur kağıtlar 60 ile 120 gr arası tercih edilmektedir.

Bloknot tasarımı yapılırken verilecek olan bilginin miktarına göre farklı ebatlar  tercih edilir. A5 (14,8 cm x 21 cm) ya da  A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutunda yapılabileceği gibi tamamen kullanım amacına bağlı olarak post-it şeklinde küçük bloknotlar da üretilebilmektedir. Bloknottel dikişli (zımbalı)üstten yapıştırmalı tutkallı ve spiralli olarak üretilebilmektedir. Spiraller tel spiral ya da plastik (PVC) helezon spiral olarak uygulanabilmektedir.

Bloknot Tasarımı ve Basımı

Bloknot tasarımı  Reklart farkı ile hazırlanarak size özel ürünü ortaya koyarak bloknot tasarımlarınızı gerçekleştirir. Özel ürün, davet ya da müşteriler için az sayıda gereksinim duyulan bloknotların hazırlanması ve basımı, bünyemizde bulunan fotoğraf ve ofset baskı kalitesine sahip dijital baskı makinelerinde süratle gerçekleştirilir.

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı