fbpx
yukaricik

Antetli Kağıt Baskısı

Antetli Kâğıt Nedir? Kurumsal Kimlik için Önemi

Günümüz iş dünyasında, kurulan şirket sayısının gittikçe artmasının yanında bu şirketler arasında meydana gelen rekabet de hızla büyüyor. İş şirketler arası rekabete geldiğinde birçok farklı alan gündeme gelse de tabii ki ilk ön plana çıkan konulardan bir tanesi kurumsallık. Şirketlerin kurumsallıklarını göstermeleri için birçok farklı yol olsa dahi son dönemlerde adından söz ettiren antetli kağıtlar bu amaçta gittikçe önem kazanıyor.

Peki Nedir Bu Antetli Kağıtlar?

Reklart olarak belirttiğimiz gibi antetli kağıtlar şirketlerin kurumsallıklarını gösteren çok küçük fakat bir o kadar da önemli parçalarıdır. Çok eski yıllardan beri kullanılan bu kağıtlar aslında çok basit bir yapıdan oluşmaktalar. Klasik bir antetli kağıtta, kağıdın üst kısmında firmanın amblemi ve adı bulunduğu gibi alt kısım da ise firmanın adresi ve diğer iletişim bilgileri yer alır. Firmalar bu tür antetli kağıtları genellikle resmi yazışmaları için tercih ederler. Logo, firma ismi ve iletişim bilgilerinin hemen kağıdın arka planında basılı olması hem iletişimde kolaylık sağlar hem de firmaların çok daha prestijli görünmelerine neden olur. Ayrıca yazışmalarda antetli kağıt kullanımı karşıdaki firmaya da özel olarak değer verildiğini ve önemsendiğini hissettirir.

Antetli Kağıt Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Şirketlerin ve firmaların kurumsal kimlik kazanmasında etkili olan belli başlı tasarımlar vardır. Logo tasarımları, antetli kağıtlar, kartvizitler, internet adresleri, tabelalar ve şirketlerin her türlü reklam çalışmaları kurumsal kimliği belirlemede ölçüt olmaktadır.

Her şirket kendine özgü ve kurumsal kimliğine katkı sunacak şekilde antetli kağıtlar hazırlatır ve bunu tüm yazışmalarda kullanır. Hazırlatacağınız antetli kağıt tasarımını Reklart firmanıza özel ve istediğiniz şekilde tasarlayabilir. Ancak antetli kağıt hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır ve antetli kağıt tasarımları belli bir psikolojik algıya göre yapılması gerekir.

Şirketler için tasarlanan antetli kağıtların belirlenmiş bazı tasarım özellikleri bulunur. Şık, sade ve şirketin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtan antetli kağıtlar göze hitap ettiği kadar şirketin kimliğini ve kurumsal dünyadaki yerini de belirlemelidir.

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı