SEO (arama motoru optimizasyonu)

Seo Hizmetleri
Seo Hizmetleri

Kurumsal SEO Çalışmaları

Hayatımızın her alanında önemli bir hale gelen internet kullanımı, kurumsal firmaların reklam çalışmaları için de etkin bir pazara dönüşmüş durumda. Arama motorları sonuçlarında iyi bir sıralama almak isteyen bireysel veya kurumsal web sitesi sahipleri, SEO çalışmalarına ağırlık vererek bu pazardan aslan payını kapma yarışına girdiler desek, kesinlikle yanlış bir ifade olmayacaktır. Peki, SEO nedir? Kurumsal SEO çalışmaları, firmanıza ne gibi katkılar sunar?

SEO Nedir?

Öncelikle yapılacak bu çalışmanın neyi ifade ettiğinden özetle bahsedecek olursak; web sitelerinin birçok farklı etken üzerinde yapılan çalışmalarla arama motorlarıyla uyumlu hale getirilmesi ve bu çalışmalar sonucunda arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmasına yönelik yapılan çalışmalar bütünüdür, diyebiliriz.

Özellikle ürün ve hizmetlerinizin pazarlamasını internet üzerinden yapmak ve marka gücünü ve bilinirliğini artırmak istiyorsanız, rekabet koşullarının zor olduğu bir ortamda yapılacak Kurumsal SEO çalışmaları hayati önem taşımaktadır. Aksi halde internet çalışmalarınız için maliyetlerinizin önemli bir bölümü, adeta çöpe gidecektir. Arama motoru optimizasyonu olarak da adlandırılan bu hizmetten yararlanarak internette daha görünür ve bilinir olabilir, satışlarınızı katlayarak artırabilirsiniz.

Kurumsal SEO Çalışmalarının Firmalara Katkıları

Daha Çok Kişi Tarafından Bilinirsiniz

Bilinçaltına yerleşmek, günümüzde en önemli satış stratejilerinden birisi haline geldi. Tüketici daha önceden sıklıkla görmüş olduğu ancak hakkında net bilgi sahibi olmadığı firmaları, alışveriş esnasında daha fazla tercih eder hale geldi. Bunun en önemli nedeniyse, sıklıkla görünürlük olarak bağdaştırılmaktadır. Akılda kalıcı olmanın en önemli kuralı, sık görünür olmaktır. Bunu internette sağlayabilmek adına web sitesi kurmak yeterli olmayıp, arama motoru optimizasyonu çalışmalarından faydalanmak temel faktörlerden birisidir.

Satışlarınızı Artırır

İnternet üzerinden online satış yapan bir yapıya sahipseniz ya da sipariş kabul ediyorsanız, satışlarınız şaşılacak derecede artacaktır. Arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almanızı sağlayacak kurumsal SEO çalışmaları, doğal olarak web sitenize çok daha fazla ziyaretçi çekecektir. Bu ziyaretçilerin belirli bir kısmının sizinle müşteri olarak etkileşim kurması, haliyle ürün ve hizmet satışlarınızı artıracaktır.

Marka İzlenimi Bırakır

Yapılacak çalışmalarla daha fazla ziyaretçi çekilmesi, şirketinizin marka olmasına önemli katkılar sunacaktır. Daha fazla insan tarafından bilinir hale gelmenin yanı sıra, profesyonel bir görüntü ortaya koyacağınız için insanların gözünde marka değeriniz bir hayli yükselecektir. Bunun yanında tüketicinin gözündeki değeriniz artacak, insanlar firmanıza ve ürünlerinize daha fazla güvenmeye başlayacaktır.

Reklam Maliyetleriniz Düşer

Yapılan çalışmalar kapsamında da bir ücret ödeyecek olsanız da, siteniz arama motoru sonuçlarında daha fazla görünür olup ziyaretçi alacaktır. Bu sayede sitenizin Google gözünde değerlenerek, sonrasında fazla çalışma yapmadan üst sıralarda yer alması daha kolay olacaktır. Sürekli reklamlara para ödemek yerine, uzun vadeli getirisi olan optimizasyon çalışması yaptırmak, maliyetlerinizin önemli ölçüde düşmesini sağlayacaktır.

Reklart İzmir reklamcılık ve internet hizmetleri firması olarak, tüm kurumsal arama motoru optimizasyonu işlerinizde yanınızda yer almaktayız. Nitelikli ve kaliteli bir çalışma arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçerek internette daha fazla görülenler arasında yer almaya başlayabilirsiniz.

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı