Katalog Tasarımı ve Fiyatları

Katalog tasarımı hizmeti

katalog tasarım ve baskısı
katalog tasarım ve baskısı

Katalog tasarımı marka ve şirketler için en önemli reklam araçlarından biri olarak dikkat çekiyor. Marka imajını doğru yaratmak ve yansıtmak açısından da önemli olan katalog tasarımları için profesyonel destek almanın önemi her geçen gün artış göstermeye devam ediyor demek de yanlış olmayacaktır. Markalar, işletme, kurum ya da kuruluşlar sektördeki konumlarını, ürün ve hizmetlerini tanıtmak amacıyla kataloglardan faydalanır.

Bu noktada tanıtım ve reklam açısından markalar için büyük bir öneme sahip olduğunu söylemek de mümkün olacaktır. Katalogunuzu eline alan müşterinizin marka ve şirketinize ilişkin her türlü ayrıntıyı bulması ve şirkete ilişkin fikir sahibi olması önemlidir. Tüm bunların yanı sıra estetik anlamda da hem kurumsal hem de şık bir imaj yaratan doğru görsellerin, renklerin kullanılması yine çalışmanın profesyonelliğine göre farklılık gösteriyor.

Profesyonel katalog tasarımı hizmeti alarak marka bilinirliğinizi arttırırken aynı zamanda tanıtım ve reklam noktasında da büyük geri bildirimler alabilirsiniz. Elbette ki tüm bunlar katalogunuzun tasarım kalitesine ve başarısına bağlıdır. Siz de katalog tasarımı ajansı araştırırken içeriğimize denk geldiyseniz artık en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Katalog tasarımı ve baskısı İzmir ajansları arasında yer alan Reklart Dijital Reklam Ajansı olarak hizmet veriyoruz. Katalog tasarımları hakkında aklınıza takılan soruların yanıtları sektörün lider ve tecrübeli ajanlarından biri olarak kaleme aldık. Tüm sorularınızın yanıtlarına içeriğimizin devamından erişim sağlayabileceğiniz gibi ajansımızı arayarak da bilgi ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Katalog tasarımı nedir?

Katalog tasarımı marka ve işletme-şirketlerin en önemli reklam araçlarından biridir. Bildiğiniz üzere her marka ya da şirketin kurumsal kimliği olmalıdır. Kurumsal kimlik bir marka için tıpkı insan kimliği niteliğindedir. Nasıl ki bir insanın kimliği o bireye dair tüm temel detayları barındırıyor ve bilgi veriyorsa marka kimliği de işletme ve markalar için aynı önemi ve özelliği taşıyor. Kurumsal marka kimliği kapsamında bütünsel bir çalışma izlenerek tüm reklam araçlarının da bu kimlik ile tasarım noktasında bütünlük içinde tasarlanması önemlidir. Kurumsal kimliğinizde örtüşmesi önemli olan hizmetlerden biri de katalog tasarımı çalışmalarıdır.

Logo, firmanın sektörde bilinen yüzü ve rengi, firmanın genel kurumsal kimlik öğeleri gibi her türlü detaya bakılarak yeni bir katalog tasarımı yapılmalıdır. Kataloglarınız firmanızın, markanızın önemli bir parçası olup müşterilerinizi markanızı ya da işletmenizi tanıtan en önemli araçlardan biridir. Bu noktada Reklart Dijital Reklam Ajansı olarak her sektöre özel katalog tasarımı çalışmaları yapıyoruz. Markanızın geçmişi, ürünleri ve kurumsal kimliği, ürünleri gibi tüm detaylara vakıf olarak estetik bir tasarım çizgisi yakalıyor bunu profesyonel olarak katalog tasarımınıza yansıtıyoruz.

Katalog tasarımı ajansı olarak müşterilerimizin istek ve taleplerini tüm detaylarıyla dinliyor, sektör ve rakip analizi yaparak tasarım çalışmasına başlıyoruz.  Rakiplerinizin ne tarz katalog tasarımlarından faydalandığını görmek bu tasarımların çıtasını sizin marka ve işletmeniz için yükseltmek müşteri kazanmanız açısından oldukça önemlidir. Profesyonel tasarımcı ekibimiz tüm bu kritik detaylara hakim olarak en kaliteli tasarımı sunmayı hedefliyor.

Katalog tasarımı ve baskısı
Katalog Tasarımı

Hangi sektörlere katalog tasarımı yapılır?

Hangi sektörlere katalog tasarımı yapılmalıdır sorusu da yine en sık araştırılan konu olarak dikkat çekiyor. Genel anlamda sektör fark etmeksizin kaliteli bir reklam aracı olarak her firmanın ya da markanın kurumsal bir kataloga sahip olması gerekiyor. Ancak katalog tasarımı için en sık ihtiyacın oluştuğu belli başlı sektörleri sıralama gerekirse de;

 • KOZMETİK SEKTÖRÜ: Kozmetik sektörü katalog tasarımlarının en sık ihtiyaç duyulduğu birinci sektörlerden biridir. Birden fazla ürün gamı olduğu için ve bu ürünlerin satış-pazarlama noktasında müşteriye sunulması için kataloglardan faydalanmak gerekiyor. Tüm ürünlerin ve aynı zamanda markaya, şirkete ilişkin tanıtım bilgilerinin yer aldığı akabinde de tamamen markanın kurumsal kimlik imajına göre tasarlanan katalog çalışmalarımızdan faydalanabilirsiniz.
 • GIDA SEKTÖRÜ: Gıda sektörü de yine hem rekabetin hem de talebin en yoğun olduğu sektörlerden biridir. Bu noktada rekabet ve markanın ürün açısından öne çıkması için kesinlikle katalog tasarımı hizmeti alınması gerekiyor. Çeşitli gıda ürünlerinin sunulduğu aynı zamanda markanızın imajını koruyan özek tasarım katalog çalışmaları için ajansımızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz.
 • SAĞLIK ve MEDİCAL ALANI: Sağlık v Medikal alanında da katalog tasarımı hizmeti olmazsa olmazlardan biri olarak dikkat çekiyor. Sunulan sağlık ürünleri, medikal ürünler ve firmaya-markaya ait detayların yer aldığı katalog tasarımlarımız için destek alabilir rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz
 • DOĞAL(ORGANİK) ÜRÜN SEKTÖRÜ: Yöresel ve doğal olarak adlandırılan ürünlerin de geniş bir sektör hacmi bulunuyor. Bu noktada son yıllarda rekabetin oldukça artış gösterdiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Organik ürün firma ya da markası olarak müşterilerinizin sizi daha yakından tanıyıp tercih etmesine neden olacak kaliteli katalog tasarımları için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.
 • İNŞAAT SEKTÖRÜ: İnşaat sektörü de yine reklam araçlarına en sık ihtiyaç duyulan sektörlerden biridir. Yapılan ve inşası tamamlanan yapıların müşterilere satışının yapılabilmesi için reklam oldukça önemlidir. Müşteri hedef kitlesini firmaya yakınlaştıran, firmanın sunduğu konut ve diğer yağı seçeneklerini içeriğinde bulunduran, firmanız hakkında detaylı tanıtım kapsamında bilgi ve içeriklere yer verilen katalog tasarımı çalışmalarından faydalanabilirsiniz. Kataloglar ürün bazlı ya da tanıtım katalogu olabilir. Tüm bu ayrıntıları görüşmek ve hemen katalog yaptırmak üzere ajansımızı ziyaret edebilir ya da iletişime geçebilirsiniz.
 • ELEKTRONİK SEKTÖRÜ: Elektronik sektöründe de yine reklam pazarlama noktasında oldukça önemlidir. Markaya ait ürünleri müşteriye tanıtılması, firma ve marka değeri oluşturmak, müşterinin firmayı-markaya daha yakından tanımasını sağlarken aynı zamanda ürün seçeneklerini görmesini sağlamak üzere basılı ya da e-katalog reklam araçlarından faydalanmanız mümkündür. Hem fiziksel olarak dağıtılabilecek hem de web siteniz üzerinde yer alacak katalog tasarımlarımız için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
 • MAKİNE SEKTÖRÜ: Katalog çalışmalarına en sık ihtiyaç duyulan bir diğer sektör ise makine üretim ve satış sektörüdür. Firmaya ilişkin tüm detayların yer aldığı, müşteriyi bilgilendiren, ürünlere yer verilen ve en önemlisi de firmanızın kurumsal kimliği ile uyumlu olan katalog tasarımları için hemen hizmet alabilirsiniz. Hem e-katalog hem de basılı katalog seçeneklerinden faydalanarak marka bilinirliğinizi sağlarken daha fazla müşteri kitlesine de ulaşabilirsiniz.

Elbette ki katalog tasarımları sadece bu sektörlerle sınırlı değildir. Nice sektör için aynı hizmetten faydalanmanız mümkündür. Katalogların reklam, akılda kalıcılık, ürün ve marka tanıtımı, satışların artması gibi pek çok olumlu etkisinin olduğunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Sektörünüze, markanıza özel tasarımlar yapan ajansımızla iletişime geçip daha detaylı bilgi ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Katalog tasarımı nasıl olmalıdır?

Katalog tasarımı nasıl olmalıdır sorusu yine en sık araştırılan detaylardan biri olarak dikkat çekiyor. Daha önce de yer verdiğimiz üzere bir firma ya da marka için tasarlanacak katalogun kesinlikle marka kurumsal kimliğine uyumlu olması gerekiyor. Ayrıca tasarımın başarılı olması firmanın ya da markanın da akılda kalıcı olmasına destek olur. Her katalog tasarımı tamamen birbirinden farklı ele alınmalıdır. Müşterilerin taleplerine ve kurumsal kimlik imajına göre tasarlanmalıdır.

Örneğin kurumsal kimlikte sarı renkler hâkimse katalogun kırmızı renkte olması ciddi bir uyumsuzluğa neden olur. Öte yandan karmaşık kataloglar da müşteriler açısından pek sevilmez. Aşırı kalabalık ve karmaşık tasarımlar yerine daha sade renk ve tasarım çizgilerinin kullanılması, katalogun da doğru ve anlaşılır olmasını destekleyen önemli bir detaydır. Bir katalogda dikkat edilmesi gereken diğer detayları da sıralamak gerekirse;

 • Tasarlanacak katalogun net bir amacının olması
 • Katalog tasarımının bu amaç ile örtüşmesi, uygun olması
 • Tasarlanacak katalogun müşteri açısından sade, yalın ve anlaşılır olması
 • Dikkat çekecek bir tasarım çizgisine sahip olması
 • Müşterilerin unutamayacağı bir tasarıma sahip olması
 • İçerik konusunda kaliteli ve verimli olması

Elbette ki bir katalogda olması gereken tüm bu detaylar tasarımcının profesyonelliği ile doğrudan ilişkilidir. Kaliteli ve tecrübeli bir tasarımcı tüm bu ayrıntıları dikkate alarak marka ya da şirketinizin, işletmenizin imajını bozmadan hizmet verecektir. Reklart ajans bünyesinde hizmet veren tasarımcı ekibimizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Katalog türleri nelerdir?

Katalog tasarımı denince akla genelde basılı ve yazılı kataloglar geliyor. Nitekim kataloglar basılı katalog ve elektronik katalog olarak ikiye ayrılır. Değişen ve gelişen dünya da artık her şeyin giderek dijitalleşmeye başladığını görmek mümkündür. Her firma, marka, kurum ya da kuruluşun bir web sitesinin olması bunu doğrular niteliktedir. Bu nedenle son dönemde online elektronik katalogların daha sık tercih edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Elektronik kataloglar firma ya da markaların web sitelerinde yer alır. Kataloglar da birer reklam ürünü olduğu için geniş kitlelere ulaşması hedeflenir.

 Basılı katalogların yerine tercih edilen elektronik katalogların daha hızlı bir şekilde müşteri kitlesine ulaşıp yayıldığını söylemek de mümkündür. Ancak elektronik kataloglar kadar hızlı yayılmasa bile basılı katalogların daha fazla akılda kalıcı olması da söz konusudur. Her katalog türünün kendi içerisinde avantaj ve dezavantajları bulunuyor. Firmanızın marka ve ya şirketinizin ihtiyacına göre tercih edeceğiniz basılı ya da elektronik katalog tasarımları konusunda profesyonel hizmetimizden hemen faydalanabilirsiniz. Sorunsuz ve etkili katalog tasarım hizmetimiz hakkında daha fazla detay için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katalog kullanmanın avantajları

Katalog tasarımı yaptırmak marka ve firmalar açısından pek çok avantaj taşır. Genelde sektör fark etmeksizin sektöre yeni adım atan firmaların katalog tasarımı ile yola başladığını söylemek mümkündür. Çünkü hızlı yayılım gösteren, hedef kitleye kolay ulaşmayı sağlayan reklam araçlarında biridir. Kaliteli ve akılda kalıcı bir reklam aracı olduğu için de belirli aralıklarla basılı katalogların yatırıldığını ifade etmek mümkündür. Diğer reklam araçları ve stratejilerinde olduğu gibi kataloglarda da müşterilere doğru şekilde hitap etmek ve sektördeki rakiplerden daha fazla ön plana çıkmak, akılda kalıcı olmak temel esastır. Genel hatlarıyla bir firma ya da marka açısından katalog kullanımının avantajlarını sıralamak gerekirse de;

Katalog tasarımı
Katalog tasarımı
 • Kataloglar öncelikle her firma ve marka için birer reklam aracıdır.           
 • Firma açısından kurumsal bir imaj yaratır.
 • Müşterilerde farkındalık yaratarak marka ve firmanın değer kazanmasına akılda kalmasına destek olur.
 • Katalogların genel anlamda firma ya da markanız için sürekli hizmet veren birer personel gibi işlediğini söylemek de mümkündür.
 • Hedeflenen müşteri kitlesine ulaşma noktasında büyük fayda sağlar.
 • Hedef ya da potansiyel tüm müşterilerin marka ya da firmanız hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmasına yardımcı olur.

Katalog tasarımı yaptırmanın daha nice faydası olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle de reklam açısından firmanızın ve markanızın tanıtımını yapmak istiyorsanız kataloglardan faydalanabilirsiniz. Bu noktada marka ve firmaya özel yaptığımız benzersiz ve özgün katalog tasarımı çalışmalarından hemen faydalanabilirsiniz.

katalog tasarımı
Katalog tasarımı fiyatları

Katalog tasarımı İzmir ilinde yer alan her ajansta farklı fiyat seçenekleriyle sunuluyor. Fiyatlar ajansa göre farklılık gösterse de aynı zamanda katalog türüne göre de farklılık gösterir. Elektronik kataloglar için farklı fiyatlandırma hâkimken basılı katalog türleri için daha farklıdır. Tüm bunların yanı sıra katalogun tasarım detayları, sayfa sayısı, renkleri gibi pek çok etkenin fiyatların değişmesinde etkin rol oynadığını söylemek de yanlış olmayacaktır.  Katalog tasarımı ajansları arasında yer alan Reklart dijital reklam ajansı olarak her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri sunma özen gösterdiğimizi bilmelisiniz.

Sektör fark etmeksizin katalog tasarımı konusunda profesyonel ve kaliteli hizmeti hemen ajansımızdan alabilirsiniz. Hizmete ilişkin aklınıza takılan soruların ayrıntılı yanıtları ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilir ya da doğrudan ajansımızı ziyaret ederek hizmet detaylarını görüşebilisiniz.

Katalog Örnekleri

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı