fbpx

Katalog Tasarımı ve Fiyatları

katalog tasarım ve baskısı
katalog tasarım ve baskısı

Katalog Tasarımlarında Görsel Şölen

Katalog tasarımlarımız ile sizlere eşsiz bir görsel şölen hizmeti sunmaktayız. Bu hizmeti kurumunuza, markanıza ve tanıtmak istediğiniz her şeye modernliğin eşsizliği ile birleştirerek sunuyoruz. Kataloglar tamamen markanız ile bütüncül bir eşleşme göstermektedir. Kurumsal kimliğinizi tamamen yansıtan katalog tasarımlarımız ile sizler de eşsiz bir katalog dünyasına hazır olabilirsiniz. Kurumunuzu özelleştiren ve imajını tamamen zirveye taşıyacak kataloglarımız ile sizler de tanışmaya ne dersiniz ?

Modern Katalog Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Katalog tasarımı
Katalog tasarımı
  • Tamamen Markanızı Yansıtmalı

Katalog tasarımları, kurum ve kuruluşların pazarlama projelerini daha da canlandırmak, marka ismini kalıcılaştırmak adına tasarlanan özel basımlardır. Bu basımlarda temel dikkat edilmesi gerekilen unsur ise marka ile kataloğun tamamen bütüncül olmasıdır. Markanızı tamamen yansıtan bir katalog ile pazarlama ve marka kalıcılaştırma düşüncenizi pratiğe geçirebilirsiniz.

  • Katalogdaki Materyallere Dikkat

İnsanların aklında kalıcı hale gelmek ve onları ilk bakışında etkileyecek materyallerin kullanımı katalogda oldukça önemlidir. Kaliteli bir katalog cildi ile özenle seçilmiş markaya ait görseller birleştirilmeli, görsellerle uyumlu renkler ile tamamen ilgi çekici hale getirilmelidir. Hedef kitlesi tarafından ele alındığında ilgi çekici, incelenirken zevk alıcı bir bütünlüğü olmalıdır.

  • Kullanılan Harf Ve Simgeler

Harf boyutu ve türü oldukça kritik bir öneme sahiptir. Yazılar karışıklıktan uzak, sade ve anlaşılır olmalıdır. Markaya ait logolar, simgeler ve özellikle katalogda yer edinilmesi istenilen çizimler insanlar tarafından iyi algılanabilmesi adına belirli ölçülerde kullanılmalıdır. Küçük veya fazla büyük kullanılan harf, simgeler katalogda göz yorulmasına, pazarlamanın düşmesine sebep olabilmektedir.

  • Orijinal Ve Eşsiz Olmalı

Katalog tasarımı orijinal ve eşsiz olmalıdır. Kurumunuza ve markanıza has olarak tasarlanmalı, eşsiz olması ile insanları büyülemelidir. Görülmeye alışılmışın dışında bir katalog insanların daha çok ilgisini çekmekle birlikte, merak uyandırma hissiyatı ile pazarlama politikasında etkin bir yere sahiptir. Markaya özel olarak tasarlanan kataloglar ile hem insanlarda kalıcılaşabilir, hem de size has olan bir tasarım ile kendi markanızı yansıtabilirsiniz.

katalog tasarımı

Katalogların Tasarım Aşaması

  1. Aşama

Katalog tasarımları konusunda ilk aşama geniş kapsamlı bir araştırmadır. Markanızı veya kuruluşunuz hakkında detaylı bir araştırma ile tasarımın ilk aşamasına geçilmiş olur. Markanıza ait tüm detayları tercihen sizden dinlemek, katalogda yer almasını istediğiniz kısımları özellikle belirtmenizi rica ederiz.

Geçmişe yönelik kataloglarınız detaysal bir incelemeye alınır. Şirketinize ait hedeflerinizi, insanların bu katalogdan  edinmesini istediğiniz bilgileri ve en önemlisi de markanıza ait stratejik yöntemleri sizlerin yardımı ile belirlenir.

  • Aşama

Bu aşama yazım aşamasıdır. Belirlenen stratejiler ve hedefler kapsamında, görsellerle desteklenen bir yazıma başlanır. Yazının büyüklüğü, yazı stilleri ilgi çekici ve doğru pazarlama yöntemleri ile hazırlanır. Yazı kalınlığı görselin çeşidine göre ayarlanır ve görseli ön plana çıkartması açısından desteklenir.

Çeşitli araştırmalar bu aşamada oldukça önemlidir. Araştırmalar detaylı ve kurumla tamamen özdeşmiş bir kapsamda gerçekleşmektedir. Aşamalara oldukça önem verilmesi kritiktir. Bir aşamanın aksaması dahi diğer aşamaları olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı her aşamada gerekli araştırmalar yapılmalı, özel teknikler tüm özveri ile kullanılmalıdır.

3.Aşama

  • Aşama görsel bir aşamadır. Bu aşamada orijinal fotoğraf seçimleri sizler ile birlikte yapılır. Dilerseniz fotoğraf satın alımı, dilerseniz de bireysel fotoğraf çekimleri yapılmaktadır. Katalogda özel ve çarpıcı fotoğrafların kullanılması oldukça önemlidir. Görsellerin kaliteli ve özel olması ile katalog stratejinizi doğru yönde ilerletecektir.

Görsellerin orijinal ve katalog ile tamamen uyumlu olması açısından özel bir ekip oluşturulmalı ve sadece görseller ile ilgilenecek olan bu ekip katalogu kusursuz kılmak adına çeşitli araştırmalar yapmalılardır. Görseller gerek satın alınmalı, gerekse bizzat çekilmelidir. Görsellerde kuruma ait amblem, logo veya simgeler de kullanabilir, insanlar açısından nitelikli olarak desteklenmektedir.

4.Aşama

Katalog tasarımının konsept seçimi bu aşamada yer almaktadır. Konsept seçimi ile markanızın asaleti ve şıklığı yansıtılır. Konsept seçiminin hemen ardından bu aşamada dizaynlar belirlenir. Görsel ve yazının nereye yerleşeceği, ne büyüklüklerde kullanılacakları, yazı ve resimlerin konumları da belirlenir. Konsept seçimi katalogda markanın öne çıkması, insanlar üzerinde bu markanın kalıcı hale gelmesinde büyük öneme sahiptir. Katalog tasarımı açısından en temel unsurlardan biri olan bu aşamaya özenilmeli, kurum eşliğinde özel bir konsept seçilmelidir.

5.Aşama

Katalog tasarımının son aşaması olan bu aşamada kağıt seçimleri son düzenlemeler, basımlar ve logo tasarımları yer almaktadır. Titizlikle aşamaların tamamı bittikten sonra görsel bir şölen olan kataloglarınız hazır olmaktadır. Katalogun son aşaması tüm nitelikli kadro eşliğinde tamamlanır ve kurumun onayı ile basıma başlanır.

Tüm işlemler ve katalog basımı kurum ve markaların bizzat görüşleri doğrultusunda tasarlanır, yürütülür ve basılır. İlgili mercilere bildirilmeden herhangi bir görsel eklenti kataloga eklenmez. Tüm güzelliği ve ilgi çeliciliği ile en modern katalogları sizler için hazırlıyor markanızın yükselmesinde sizlere eşlik ediyoruz. Sizlerde kurum ve kuruşlarınızın hatta markalarınızın zirveye yükselişine bizlerin de eşlik etmesini istiyor iseniz hemen bizlerle iletişime geçebilir, anında markanızın adını heryere duyurabilirsiniz.

REKLART

Neler Yapıyoruz?

0554 744 49 16 Whatsapp Bilgi Hattı